Зґвалтування, як покарання

Жінку, чоловік якої поглумився над 8-річною дівчинкою, засудили до зґвалтування батьком постраждалої дитини.

жінки Пакистану
Мешканка одного з селищ в центральній частині країни втекла, дізнавшись про таке  рішення ради племені.

Як повідомляє газета Daily Nation, суд племені виніс ухвалу у справі Рафіка Наунарі, батька п'ятьох дітей, який живе в селищі Джеханіан недалеко від Мултана, столиці східно-пакистанської провінції Пуньяб. 23 травня Наунарі був пійманий на місці злочину під час зґвалтування 8-річної дівчинки, яку він викрав по дорозі в школу. Насильникові вдалося втекти, його досі шукають.

Батько жертви звернувся в панчаят - громадський суд, який в понеділок розглянув справу. Три брати Рафіка запропонували своїх чотирьох дочок в дружини батькові згвалтованої дівчинки, Мухаммеду Навазу, але він відмовився. Тоді рада ухвалила, щоб дружина Рафіка віддалася для сексуальної наруги Навазу, але жінці вдалося втекти, як тільки стало відомо про вирок.

Представник поліції Мірза Мухаммед Алі відзначив, що ні сім'я зґвалтованої, ні сім'я насильника не заявили владі про те, що сталось.

Поліція заарештувала двох братів і племінника Рафіка і розпорядилася провести експертизу, щоб встановити факт згвалтування дівчинки. Найгучнішою аналогічною справою було групове зґвалтування за наказом ради вождів в 2002 році. Справа викликала могутній суспільний резонанс у всьому світі.

Мухтаран Бібі привернула до себе увагу всього світу після рішення, яке племінна рада села Мєєрвала прийняла в червні 2002 року. Її 12-річного брата звинуватили в любовному зв'язку з жінкою з племені мастой, яке відноситься до вищої касти.

Старійшини вирішили, що в покарання Мухтаран повинна піддатися згвалтуванню. На очах у декількох сотень людей четверо чоловіків поволочили її по бавовняному полю. Заштовхнувши дівчину в хатину з глини, вони більше години глумилися над нею. Вона вийшла звідти в роздертому одязі. Її батько і брат, яким звеліли чекати зовні, допомогли їй дійти до будинку.

У перші дні жінка думала про самогубство, але потім вирішила боротися і зробити все, щоб покарати насильників.

Бібі звернулася до суду, і в серпні 2002 року шестеро чоловіків з племені мастой були приговорені до повішення. Її справа привернула увагу світових ЗМІ, а уряд пообіцяв покінчити з "вбивствами честі" і покараннями. Вона викликала співчуття президента Первеза Мушаррафа, який запропонував їй 4,5 тис фунтів, цілодобову поліцейську охорону і будинок в Ісламабаді.

В ході офіційного розслідування з'ясувалося, що звинувачення проти її брата Шакура були помилковими. Попутно виявилися докази того, що його згвалтували двоє чоловіків з племені мастой.

Проте в 2005 році суддя в Мултані відмінив вирок, винесений насильникам, пославшись на вади в доказах з боку звинувачення. Фаїз Ахмад, старійшина, який наказав зґвалтувати жінку, і ще четверо чоловіків було звільнено. Шостому засудженому смертний вирок заміно довічним ув’язненням.

Вбивства і покарання "честі"  й досі практикуються в системі панчаят, що не має правового статусу, але  є впливовою в більшості сільських районів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: