З'ясовано причину шахтної аварії на Луганщині

Причиною загибелі чотирьох людей на шахті в Краснодоні стало зрушення порід покрівлі.

Причиною аварії на шахті ім. 50-річчя СРСР ВАТ "Краснодонвугілля" стало раптове зрушення порід покрівлі, що сталося на з’єднанні монтажної камери з 12-м західним вентиляційним хідником. 

шахта
Архів
Як повідомила керівник прес-служби територіального управління Держгірпромнагляду у Луганській області Ольга Негребецька, такого висновку дійшла комісія, що проводила спеціальне розслідування причин та обставин аварії, в результаті якої 28 жовтня загинули четверо гірників. 

Коментуючи висновки комісії, начальник управління Георгій Басакін зазначив, що фактично сумарна несуча спроможність встановленого аркового кріплення хідника виявилась недостатньою для попередження зрушення і меншою за необхідну спроможність більш, ніж у два рази. 

За його словами, комісія також констатувала чисельні порушення вимог закону України "Про охорону праці" та "Правил безпеки у вугільних шахтах". Окрім того, зазначив Басакін, що допущено порушення паспорту кріплення хідника, ще й неналежним чином з боку керівництва шахти і ВАТ "Краснодонвугілля" контролювалися монтажні роботи. 

Тому, наголосив Басакін, враховуючи ступінь відповідальності посадових осіб за допущені порушення, комісія наполягає на звільненні двох гірничих майстрів дільниці, заступника начальника та начальника дільниці, а також на оголошенні догани 11 інженерно-технічним працівникам та керівникам шахти і ВАТ "Краснодонвугілля".
 
Басакін також повідомив, що комісія вимагає провести комплекс заходів з усунення причин виникнення аварії, зокрема, привести технічну документацію у відповідність до "Правил безпеки у вугільних шахтах", забезпечити на всіх шахтах "Краснодонвугілля" перевірку відповідності проектної документації гірничо-геологічним умовам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: