За крадіжку мобільних злодіям відрубають руку й ногу

Жорстоке рішення покалічити засуджених злочинців ухвалив суд столиці Сомалі - Могадішо.

Шаріатський суд Сомалі ухвалив суворий вирок щодо чотирьох чоловіків, звинувачених в крадіжці мобільних телефонів. Винним відрубають по одній руці і нозі.

Жорстоке рішення покалічити засуджених злочинців ухвалив суд столиці Сомалі - Могадішо. Зараз місто контролює радикальне ісламське угрупування аль-Шабаб, яке ворогує з урядом, який втрачає контроль над країною.

До останнього часу суворі покарання - відрубування кінцівок, покарання батогами або страта - виносилися і виконувалися в порту Кісмайо, в столиці подібна страта є рідкістю.

Можливо, тому судові слухання викликали великий інтерес з боку мешканців Могадішо, які сотнями забралися на місці проведення процесу в північній частині Могадішо.

Підсудні з'явилися перед публікою в ланцюгах, які були прикріплені до їхніх гомілок. А навколо стояли конвоїри з числа бійців аль-Шабаб.

Для більшої переконливості служителі закону продемонстрували на процесі вкрадені мобільні телефони, а також дві штурмові гвинтівки, які нібито вкрав один з підсудних.

"Вони призналися у вказаних злочинах і понесуть відповідне покарання, - пояснив суддя. - У кожного з них публічно буде ампутована права рука і ліва нога".

Втім, час і місце приведення вироку у виконання ще не визначений. Спочатку осуджені пройдуть медичне обстеження.

Була і ще одна причина, з якої було вирішено не калічити осуджених. День був дуже спекотним, і, на думку фахівців, відрубування кінцівок в таких умовах могло привести до крововтрати і смерті злочинця.

Тим часом, міжнародна правозахисна організація Amnesty International вважає процес сфабрикованим. "Ми звертаємося до керівництва аль-Шабаб з проханням утриматися від приведення у виконання цього жорстокого, дикого і нелюдського вироку", - озвучив позицію організації правозахисник Таванда Хондора.

Подібні розправи в Кісмайо вже шокували багатьох в Сомалі, які досі дотримувалося помірних релігійних переконань.

Додамо, що бунтівники угрупування аль-Шабаб зараз контролюють майже всі південні території Сомалі і успішно воюють з урядовими військами. За деякими даними, вони пов'язані з терористичним угрупуванням "Аль-Каїда", а серед повстанців є сотні вихідців з інших країн.

Зі свого боку, президент Сомалі Шейх Шаріф Шейх Ахмед, який належить до помірної ісламської течії, погодився на військову допомогу з боку сусідніх країн, лише б відновити в країні порядок.

Читайте також:

Чоловік зізнався у вбивстві священика через сім років

Роботодавець забив робітника бейсбольною битою за хворобу

Росіянин забив до смерті 4-місячного сина, який занадто голосно плакав

Голова сільради штрикнула дитину вилами й примусила їсти землю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: