За рік пірати заробили 150 млн. доларів

За останній рік пірати Сомалі отримали у вигляді викупу за захоплені судна і членів екіпажу близько 150 мільйонів доларів.


Тільки за останні два тижні пірати Сомалі захопили вісім суден, зокрема саудівський супертанкер Sirius Star, на борту якого знаходиться близько двох мільйонів барелів нафти на суму близько 100 мільйонів доларів.

За Sirius Star пірати зажадали викуп у 25 мільйонів доларів. Зі свого боку міністр закордонних справ Ємену закликав не платити піратам викуп, відзначивши, що, в цьому випадку активність піратів може тільки зрости.

Тим часом представники компанії Frontline Ltd., яка володіє найбільшим в світі танкерним флотом, заявили, що серйозно розглядають питання про зміну маршрутів для своїх суден в обхід Аденської затоки.

Кожного місяця Frontline Ltd. відправляє через Аденську затоку від п'яти до десяти танкерів з нафтою, проте у зв'язку із підвищеною загрозою піратства не виключає того, що в майбутньому судна ходитимуть обхідним шляхом, огинаючи Мис Доброї Надії. Тривалість рейсів в цьому випадку збільшиться на 40%, що неминуче приведе до подорожчання нафти.

Нагадаємо, у руках піратів досі знаходиться судно Faina з 17 українцями на борту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: