За терактами в Алжирі стоїть Аль-Каїда

"Аль-Каїда" узяла на себе відповідальність за два вибухи, що відбулися в Алжирі 6 і 8 вересня, в результаті яких загинули 57 чоловік.

Північноафриканське крило терористичної організації "Аль-Каїда" узяло на себе відповідальність за два вибухи, що відбулися в Алжирі 6 і 8 вересня, в результаті яких загинули 57 чоловік.

Як повідомляє в неділю Reuters, в Інтернеті було розміщене звернення, в якому відповідальність за теракти в містах Батна і Делліс покладається на угрупування "Рух Аль-Каїда в ісламському Магрібе". У ньому вказується, що метою терориста-смертника в Батне був президент Алжиру Абдельазіз Бутефліка, проте за годину до його прибуття в місто виконавець теракту був викритий і привів в дію вибуховий пристрій завчасно, в натовпі чекаючих президента людей.

В результаті вибуху загинули 20 чоловік. Як стверджується в заяві "Аль-Каїди", більшість з них була співробітниками поліції і спецслужб. Раніше ЗМІ повідомляли про те, що жертвами терориста стали мирні жителі.

В результаті другого вибуху, що відбувся менш ніж через двоє діб в Деллісе, за останніми даними, загинули 37 чоловік. Вантажівка, начинена 800 кілограмами вибухівки, вибухнула на території казарм берегової охорони.

В неділю по заклику властей в декількох містах Алжиру пройдуть мирні демонстрації, направлені проти дестабілізації політичної обстановки в країні.

Конфлікт між владою і ісламізмом зародився в 1992 році, коли уряд при підтримці військових, побоюючись мусульманської революції, відмінив парламентські вибори, які повинна була виграти ісламістська партія. Жертвами озброєного протистояння за 15 років стали близько 200 тисяч чоловік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: