Загиблих на шляхах дедалі більшає

На дорогах України за останні дев'ять місяців загинули понад шість із половиною тисяч людей.

Аварія
Магнолія-ТВ
Щодня внаслідок ДТП в Україні гине 24 особи.
Кількість машин зростає, якість водіїв - знижується. Ситуація, коли п'яний за кермом збиває людину, а потім не несе відповідальності, стає типовою.

На дорогах України за останні дев'ять місяців загинули понад шість із половиною тисяч людей! Родичі загиблих звернулись у суди, щоб ті покарали винуватців. Але справи тягнуться роками...

За однією з таких стежила наша знімальна група. Винуватцю аварії, у якій загинули двоє людей, нарешті зачитали вирок і відпустили із зали суду.

Нетверезий водій втратив керування. Машина пересікла суцільну лінію, переїхала смугу зустрічного руху і виїхала на тротуар. Біля воріт власного будинку стояв 28-річний Юрій з 15-річною Олесею. Машина їх збиває, волочить за собою тіла іще кілька десятків метрів її зупинить лишень бетонна загорожа.

На могилі Олесі щодня свіжі квіти - це єдине, що мати може зробити тепер для доньки.

Олена Лета показує фотографії. Тут її загиблому синові минув рік. Це до школи пішов, а це у війську служить. Домашній фотоархів обривається на застільних світлинах: Юрій святкує свій останній 28-й рік.

Горе об'єднало ці дві родини в лютому 2006-го. Відтоді вимагали покарання для п'яного водія, який колись уже мав судимість за автопригоду в нетверезому стані. Тоді відбувся умовним покаранням. Тож сподівалися цього разу не минеться. Однак справа розтяглася на півтора року. Винуватець трагедії лікувався у психоневрологічному диспансері від головного болю. Потерпілі переконані, що це неправда, бо часто бачили його у селі та ще й за кермом.

Спочатку слідчі вимагали арешту водія-вбивці двох дітей. Суд підстав для арешту не побачив - злочин ненавмисний, на вихованні в підозрюваного неповнолітня дитина, та й сам він постраждав під час аварії. То ж обійшлися підпискою про невиїзд. Це рішення стало першим шоком для матерів загиблих.

Батьків загиблих дітей постійно турбували і родичі обвинуваченого. Наполегливо просили пошкодувати хлопця і відмовитися від позовних заяв, звинувачували в бездушності. Імовірно, не обійшли посиленою увагою і свідків, ті почали відмовлятись од своїх свідчень. Сам підсудний вважає себе винним лишень частково. Запевняє, що випив небагато, а наїзд скоїв, бо пішоходи "метушилися на дорозі".

Нарешті довгоочікуваний вирок і знову шок. За подвійне вбивство у нетверезому стані – 7 із половиною років ув'язнення. Прокуратура вимагала 11, адже висновок експертів беззаперечний - водій був нетверезий і порушив понад десяток правил дорожнього руху. Тим часом, після вироку підсудний вирушив додому, його навіть не взяли під варту. У судовому рішенні сказано, що вирок може набути чинності після того як подані у відведений законом десятиденний термін апеляції будуть розглянуті судом вищої інстанції. Наразі матері загиблих готують апеляційні скарги і готуються до подальших зустрічей на вулицях рідного села із кривдником їхніх дітей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: