Закарпаттю знову загрожує повінь

На Закарпатті існує загроза виходу річок з берегів та підтоплення будинків.


У Закарпатті спостерігаються значні льодові затори, вода з річок виходить з берегів, повідомив начальник Головного управління МНС в Закарпатській області Ярослав Баб’як.

"Діаметральна зміна температури повітря створила ідеальні умови до скресання криги, льодоходу, а у місцях, де річки мають звужене русло, - до формування льодових заторів. Все це супроводжується великою кількістю опадів, які призводять до швидкоплинного підняття рівня річок та створюють загрозу підтоплення дворогосподарств закарпатців", - повідомив рятувальник.

За його словами, 22 січня на річці Синявка, яка протікає через село Клиновець Мукачівського району, утворилося два льодових затори, які призвели до тимчасового підтоплення 8 дворів. "Завдяки оперативним діям місцевої влади та мукачівських рятувальників один затор вдалося ліквідувати із застосуванням важкої техніки, а в іншому випадку - із залученням піротехнічної групи аварійно-рятувального загону спеціального призначення, яка "розчистила" шлях воді за допомогою вибухівки", - зауважив Баб’як.

За його словами, в райцентрі Міжгір’я льодохід спричинив викид льодових мас на вулицю, внаслідок чого по ній довелося тимчасово припинити проїзд. На місці події працює спецтехніка та рятувальні підрозділи.

Вже ліквідовано льодові затори на річках Ріка, Майданка та Теребля, які призвели до підтоплення чотирьох дворогосподарств у селах Репинне, Новоселиця та Синевирська Поляна Міжгірського району.

Також вчора ввечері до оперативно-рятувальної служби Тячівського району надійшло повідомлення від сільських голів населених пунктів Угля та Тарасівка про утворення великих льодових заторів на річках Терешулка (довжина затору близько 1 км) та Одарить (довжина затору 400 м), які за умов подальшого потепління й різкого підйому води можуть призвести до підтоплення близько 40 житлових будинків.

За словами Баб’яка, на місці події зараз вживаються заходи, аби у випадку необхідності здійснити термінове відселення мешканців у безпечне місце з будинків‚ які можуть постраждати через льодові нагромадження та льодохід.

Помічник начальника також додав, що масове залучення спеціальної інженерної техніки для ліквідації заторів неможливе через перезволоженість та крутизну схилів берегів річок.

Читайте також:
30 тисяч людей залишають свої будинки в Вашингтоні через повінь
На Прикарпатті втопилася мати шести дітей та її чоловік
Потоп у Римі: оголошено надзвичайний стан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: