Запорізьких "перевертнів у погонах" виправдали

19 лютого Апеляційний суд Запорізької області оголосив учасників "банди перевертнів у погонах" невинними.

Апеляційний суд Запорізької області визнав невинними чотирьох міліціонерів, учасників "банди перевертнів у погонах", яких звинувачували у фальсифікації справи про журналіста зі Слов'янська Ігоря Александрова, а також в організації низки вбивств. Справу Александрова відправлено на дорозслідування.

Відповідне рішення сьогодні, 19 лютого, близько години тому оголосив Апеляційний суд Запорізької області.

Судова колегія під головуванням судді Олега Дутова, судді Валерія Фоміна і народних засідателів постановила звільнити прямо в залі суду з-під варти Ігоря Криволапова. З нього знято обвинувачення за епізодами Карпенка та Жемова, а епізод (історія зі списаним службовим авто) за покаранням віднесли до терміну, який вже відсиділи (більше 5 років).

Трьох міліціонерів: колишнього начальник УВС Макіївки Альберта Винничука, співробітника УУР УМВС Донецької області Сергія Шломіна і в минулому підполковника міліції, депутата Ворошилівської райради Донецька Олександра Герасименка, - також сьогодні звільнили, і вони поїхали додому. Суд визнав, що у держобвинувачення не було достатніх доказів їх провини, слідство проведено з грубими порушеннями Кримінального кодексу України та Конституції України. В’ячеслава Апоз'янца (також фігуранта історії з Вередюком) як і вищезгадані громадяни, залишили на підписці про невиїзд. Справу про вбивство журналіста Александрова суд відправив на дорозслідування.

Крім того, довічні терміни отримали Володимир Бойко та Михайло Орлов - за вбивства братів Карпенка та Жемова. Ще один обвинувачуваний - Сергій Костюченко отримав термін 7 років в'язниці (за нанесення тяжких тілесних ушкодження учаснику "бійки" у Краматорську). Двох інших (Сергія Шерковця та Юрія Шевченка) також звільнили в залі суду, оскільки їхній термін перебування під вартою погасив отримані терміни.

Водночас, після вироку суд оголосив ще й окрему ухвалу щодо слідчого Генпрокуратури України Олександра Каліфіцького.

Суд вважає, що в ході досудового слідства він практикував незаконні методи збору доказів, тиску на обвинувачених та свідків, маніпулював суспільною думкою (роздаючи інтерв'ю). Крім того, пан Каліфіцький відзначився рідкісною зухвалістю: даючи свідчення в якості свідка, він погрожував підсудним прямо в залі судових слухань. Тобто висловлював демонстративно неповагу суду.

Нагадаємо, в ході процесу звинувачували 10 осіб, мешканців Донецької області. Четверо з них - офіцери міліції. Ця група іменувалась до сьогоднішнього дня як "ОЗУ Криволапова", "банда перевертнів у погонах", "ОЗУ Старе місто" і т. д.

Обвинуваченим висували ряд тяжких злочинів: фальсифікація розслідування вбивства слов'янського тележурналіста Ігоря Александрова; отруєння раніше звинуваченого у вбивстві журналіста, але потім виправданого в суді Юрія Вередюка і його "інструктора" Ігоря Благова; викрадення та вбивство краматорських підприємців братів Карпенків; викрадення та вбивство Краматорського колекціонера ретро -авто Ігоря Жемова; викрадення Краматорської школярки та ін.

Кримінальна справа, яку розслідували працівники Генпрокуратури, складалося з десятків томів і судом досліджувалася два роки у Запоріжжі.

До сьогоднішнього дня рішенням суду всі епізоди, пов'язані зі справою Александрова, було виведено в окреме провадження, і з нею знову доведеться провести нове розслідування.

Читайте також:

Звідки беруться кати в українській міліції?

Перевертням у погонах ”світить” до 12 років

У Кіровограді міліціонери мордували людину

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: