Затримано ще 19 мафіозі

Італійські карабінери заарештували в сицилійському місті Палермо 19 осіб, яких підозрюють у причетності до сицилійської мафії "Коза Ностра".

За словами представника правоохоронних органів, в операції проти організованого злочинного угрупування брали участь 300 агентів і спеціальний підрозділ із пошуковими собаками, натренованими на наркотики. Наземні дії сил правопорядку з повітря підтримували поліцейські вертольоти. Арешти здійснювалися за рішенням суду Палермо.

Напередодні подібну операцію здійснила італійська фінансова поліція, яка затримала також 19 осіб за підозрою в приналежності до калабрійської мафії - "Ндрангете". За даними правоохоронних органів, арештовані займалися рекетом, нелегально торгували зброєю та наркотиками в північних містах Бергамо, Комо, Козенца та Лекко.

В Італії існує п'ять основних мафіозних об'єднань. На Сицилії - "Коза Ностра", в області Калабрія - "Ндрангета", в Неаполі та його околицях діє "Каморра", а на острові Сардинія - "Сакра корона уніта". Окрім цього, в області Апулія є кримінальна організація, звана просто "Мафія".

За даними МВС Італії, щорічний дохід організованої злочинності на Апеннінах складає 90 мільярдів євро, що відповідає 7 відсотків ВВП країни. Тільки за рахунок рекету, яким обкладені 150 тисяч італійських підприємств, мафія одержує 30 мільярдів євро на рік.

Більшість людей не знає, звідки взялося саме слово "мафія". На сицилійському діалекті вираз "мафіузі" (mafiusi) означає "зухвалий, упевнений в собі, красунчик".

У 1863 році на Сицилії вийшла театральна постановка про в'язнів тюрми міста Палермо - Вікарії. П'єса так і називалася "Мафіузі Вікарії" (I mafiusi della Vicaria). Головним її героєм був ватажок банди ув'язнених, "зухвалий, упевнений в собі красунчик", що захищає слабких мешканців застінків.

Саме після цієї п'єси злочинців на Сицилії стали називати "мафіузі".

Це поклало початок міфу про "добру та справедливу організацію мафіузі", яка слідує своїм "законам честі", бунтує проти властей і спустошує гаманці багачів.

Згодом це слово трансформувалося в "мафіозі". "Мафіозі" - це множина, і якщо йдеться про одну людину, то в Італії кажуть "мафіозо".

За однією з версій, вперше слово "мафія" вжив у 1865 році префект Палермо маркіз Філіппо Гвалтеріо, а вже в 1875 році заступник префекта сицилійської столиці кавалер Сораньї писав міністру закордонних справ послання, в якому повідомляв: "Мафія, ця величезна організація, розповсюдилася на весь соціальний організм і, діючи протилежними методами залякування та заступництва, намагається підмінити собою публічну владу. Мафія має нині більшу силу, ніж уряд і закон".

Першим, хто постраждав від рекету в 19 столітті, був хірург Гаспаре Галаті - власник цитрусових плантацій. Він відмовився платити мафії дань за охорону його справи. Тоді "сім'я" вбила всіх сторожів його плантацій. Хірург, написавши на банду вимагачів заяву в поліцію, втік до Неаполя, оскільки чудово розумів, що мафія в живих його не залишить.

Італійські дослідники, що займаються проблемою організованої злочинності, так малюють портрет класичного мафіозо: "Він добре одягається, говорить і поводиться по-ченецьки, завжди дуже уважно та спокійно тебе вислухає, навіть якщо ти нелесно висловлюєшся на його адресу, стерпить і ляпас, а ввечері - вистрілить у тебе".

Італійська мафія, незважаючи на те, що багато її "хрещених батьків" знаходяться в ув'язненні, як і раніше неймовірно могутня. Вона тримає в своїх руках ринок наркотиків, контрабандних сигарет і зброї, не припиняє контролювати багато важливих секторів економік країни і впливати на політику, особливо в південних районах Італії.

Проте люди, що продовжують боротьбу з мафією, вірять у слова італійського судді Джованні Фальконе, вбитого сицилійським кланом у 1992 році. Незадовго до своєї загибелі Фальконе сказав колегам: "Якщо мафія має історію і з чогось почалася, значить, у неї буде і кінець".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: