Землетрус в Індонезії

На сході Молукських островів в Індонезії відбувся землетрус магнітудою 7,4 за шкалою Ріхтера, який не спровокував цунамі.

На сході Молукських островів в Індонезії відбувся землетрус магнітудою 7,4 за шкалою Ріхтера, передає агентство Рейтер з посиланням на сейсмологічні служби США.

Раніше індонезійські метеорологічні служби повідомили про можливість виникнення через землетрус цунамі. За даними індонезійських метеорологів, сила підземних поштовхів склала 6,6.

Фахівці Тихоокеанського центру попередження цунамі вважають, що землетрус може привести до виникнення незначного цунамі, яке може загрожувати лише територіям, що знаходяться в радіусі не більше 100 кілометрів від епіцентру.

Проте цунамі після землетрусу не сталося.

Землетрус в Індонезії
Фахівці вважають, що землетрус може викликати незначний цунамі.
"Загрози виникнення цунамі, яке було б руйнівним за межами радіусу в 100 кілометрів, немає" - йдеться в повідомленні.

Інформації про можливі жертви і руйнування поки що немає.

У грудні 2004 року на північно-західному побережжі індонезійського острова Суматра стався найсильніший за останніх 40 років на планеті землетрус, який викликав цунамі, та забрав життя сотень тисяч людей в 12 країнах Індійського океану.

Щороку в Індонезії реєструється 6-7 тисяч землетрусів магнітудою понад чотири бали за шкалою Ріхтера - тобто майже по 20 землетрусів в день. Від 70 до 100 поштовхів в рік мають здатність завдати матеріального збитку, а два поштовхи, здатних викликати дуже сильні руйнування. Ці дані для Індонезії є середньорічною нормою.

Найбільший архіпелаг світу є частиною, так званого, "тихоокеанського вогненного кільця" (могутнього тектонічного розлому). Плита, що формує дно Індійського океану, "втискується" тут під азіатську плиту, частиною якої є Суматра, приблизно з такою ж швидкістю, з якою росте ніготь на пальці людини. Напруга, що збирається, раз у раз вивільняється у вигляді підземних поштовхів гігантської сили.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: