ЗМІ: пірати ще не звільнили Faina і забирають з неї зброю

За інформацією ЗМІ, пірати ще не звільнили корабель з українцями на борту. Офіційні дані говорять, що піратів на Faina вже немає.

Пірати поки не звільнили судно Faina, але планують залишити його до вечора.

Про це повідомляє агентство Associated Press із посиланням на речника сомалійських піратів на ім’я Суґуле Алі.

За його словами, пірати залишають судно поволі, бо їм заважає бурхливе море.

Говорячи сателітним телефоном із сомалійського порту Харардері, поблизу якого утримували судно, піратський речник підтвердив агентству AP раніше названу суму викупу за Faina, що склала 3 мільйони 200 тисяч доларів.

У той же час, за повідомленням видання The New York Times, пірати повільно залишають корабель тому, що забирають з нього зброю. Зокрема, вони вивантажують гранатомети та боєприпаси для стрілкової зброї.

Раніше повідомлення агентство Agence France Presse наводило слова речника піратів Суґуле Алі, що пірати вже залишили судно. Цьому агентству речник не назвав суму викупу, лише заявивши, що вона "невелика" та тільки "покриє витрати" піратів.

Так само й агентство Reuters із посиланням на неназвану особу в Харардері, яка була причетна до переговорів про звільнення Faina, поінформувала, що пірати вже залишили судно.

За офіційною інформацією Служби зовнішньої розвідки України, судно Faina вже вільне.

"Фактично пірати залишили корабель, і військово-морський фрегат США направляється до нашого корабля", - заявив керівник Служби розвідки Микола Маломуж.

За його словами, Faina має відправитися до Кенії. Дорога до цієї країни може зайняти від 4 до 6 днів. Маломуж також зазначив, що вантаж Faina слідує за призначенням до Кенії.

Факт звільнення свого корабля сьогодні підтвердив і власник Faina.

Сьогодні вранці російське інтернет-видання "Морський бюлетень – Совфрахт", яке тримає зв’язок із власником Faina, повідомило з його слів, що пірати залишали судно невеликими групами, й кожна мала при собі невелику частину отриманого викупу. При цьому кожна наступна група не вирушала, доки попередня не повідомляла, що дісталася берега безпечно, і загрози немає.

За словами головного редактора бюлетеня Михайла Войтенка, це нова тактика сомалійських піратів – убезпечувати себе таким чином від нападу чи то американських або інших західних військових, чи то місцевих конкурентів.

У повідомленні з посиланням на слова очевидця додано, що процес звільнення з рук сомалійських викрадачів іншого судна, супертанкера Sirius Star, який відбувався за такою ж схемою, тривав аж 34 години.

Раніше сьогодні, ще до того, як надійшли перші повідомлення про звільнення судна, президент Віктор Ющенко вже привітав екіпаж Faina з визволенням. Він також заявив, що судно вже було звільнено ще вчора "у результаті проведення дуже складної та багатоходової операції, здійсненої розвідувальними органами України у взаємодії з іноземними партнерськими спецслужбами".

Учора агентства повідомили, що викрадачі Faina отримали викуп, який їм скинули з повітря просто на палубу, і протягом вчорашнього дня перераховували, перевіряли чи справжні гроші і ділили їх між собою.

За даними Секретаріату президента України, судно після звільнення має ще дійти до порту Момбаса в Кенії, де моряки отримають медичну та іншу необхідну допомогу.
Для Кенії призначений і вантаж, який має на борту Faina, – 33 танки і значна кількість іншої зброї і боєприпасів, що їх Кенія закупила в України.


Читайте також:

Пірати залишили Faina. Судно вільне

Пірати отримали 3,2 млн. доларів за Faina

Стан здоров`я моряків Faina погіршився

ВідеоФаїну досі не звільнили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: