Знайдено винних в аваріях у Керченській протоці

Прокуратура Росії вважає капітана морського порту одним із основних винуватців.

11 листопада в Керченській протоці відбулася серія корабельних аварій і в море вилився мазут. На думку Південної транспортної прокуратури, капітан порту "Кавказ" знехтував встановленим порядком заходу і перебування суден в районі Керченської протоки.

Шторм 11 листопада став причиною безпрецедентних подій в Азовському і Чорному морях: за один день затонули чотири судна, шість сіли на мілину, два танкери отримали пошкодження. Із танкера "Волгонефть-139", що розламався, в море вилилося близько 2 тисяч тонн мазуту, на затонулих суховантажах знаходиться близько 7 тисяч тонн сірки.

Прокуратура відзначає, що капітан порту "Кавказ" при зміні гідрометеорологічної обстановки протиправно не ухвалив "рішення по відходу судів в безпечний район, зокрема для тих з них, які не мають права і можливості для плавання в морській акваторії".

Іншими причинами аварій в протоці прокуратура називає "недостатньо надійні характеристики суден, зокрема, танкерів "Волгонефть-139" і "Волгонефть-123", а також невиконання капітанами судів обов'язків із забезпечення безпеки плавання суден і запобігання шкоди суднам і людям, що знаходяться на них".

Причиною загибелі чотирьох членів екіпажу затонулого суховантажа "Нахічевань" прокуратура назвала "неналежне забезпечення судновласниками вимог охорони праці, життя і здоров'я екіпажів, зокрема недоукомплектація засобами порятунку".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: