„Винні”

21 медика визнано винним в масовому зараженні дітей ВІЧ на півдні Казахстану. Батьки інфікованих дітей вважають вирок дуже м'яким.

У звинувачувальному вироку йдеться, що всі діти були заражені "через неналежне виконання обов'язків з боку лікарів і відсутності належного контролю з боку департаменту охорони здоров'я".

"У лікарнях процвітало хабарництво, незаконна торгівля кров'ю і препаратами, які включені в державний об'єм гарантованої медичної допомоги", - заявив суд.

Більшість підсудних одержала від трьох до восьми років.

До 8 років ув’язнення з конфіскацією майна засуджені двоє колишніх завідувачок відділеннями дитячої міської лікарні Чимкента і заввідділенням дитячої обласної лікарні.

Ще до початку суду батьки дітей були не згодні з тим, що державний обвинувач вимагав для частини підсудних умовне покарання.

Умовні терміни одержали колишній директор департаменту охорони здоров'я Південного Казахстану і його заступник, що відповідав за контроль над якістю медичних послуг. 

Ніхто з звинувачених не визнав своєї вини.

Під час оголошення вироку дехто з батьків влаштували скандал, вимагаючи для винних суворішого покарання.

ВІЧ був виявлений у дітей і деяких їх матерів навесні минулого року. Слідство встановило, що найімовірніше, всі інфіковані могли заразитися при переливанні крові

Судовий процес по кримінальній справі про зараження дітей Віл-інфекцією почався в Чимкенті 19 січня 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: