Перейти до змісту
Хвороби нирок вдвічі збільшують ризик смерті від коронавірусу - дослідження

Пацієнти з хронічною хворобою нирок становлять приблизно 10% загальної кількості, з'ясували вчені.

Порушення функцій нирок вдвічі збільшують ризик летальних результатів від COVID-19 у на відміну від випадків, коли пацієнт не має проблем з нирками. 

Про це йдеться у висновках учених Асоціації анестезіологів Великої Британії та Ірландії, оприлюднених 16 жовтня.

Досліджувалися клінічні наслідки 372 пацієнтів, госпіталізованих із коронавірусом у період від 10 березня до 31 липня 2020 року в реанімації чотирьох лікарень Лондона і Бірмінгема. Як виявилося 216 з них (58%) надійшли з COVID-19 і з порушенням функцій нирок. 

Вчені дійшли висновку, що гостра травма нирок і хронічна хвороба нирок у пацієнтів пов'язані з більшою смертністю в лікарні, порівняно з тими хворими, які не мають проблем з нирками.

Так, 107 (49,53%) з 216 пацієнтів з порушенням функцій нирок померли. Водночас серед інших 156 пацієнтів, які не мають проблем із нирками, померло 32 людини (21%).

Максимальну смертність спостерігали у пацієнтів, які перенесли трансплантацію нирок, указано в дослідженні.

Крім цього, вчені встановили, що ниркова недостатність у пацієнтів, які потрапили в реанімацію із COVID-19, пов'язана з високою смертністю і необхідністю постійної підтримки функції нирок після виписування з відділення інтенсивної терапії.

Пацієнти з хронічною хворобою нирок становлять приблизно 10% госпіталізованих у лікарнях, які фігурують у дослідженні вчених. Однак результати пацієнтів, які важко хворіють і мають термінальну стадію ниркової недостатності або перенесену ниркову трансплантацію, часто не включаються в аналізи.

Відео Український науковець розповів, що лікувати коронавірус можна за допомогою антитіл з плазми крові

Український науковець, державний та політичний діяч Сергій Комісаренко у ефірі ток-шоу "Право на владу" розповів, що коронавірус можна лікувати за допомогою антитіл. Ці антитіла містяться у плазмі крові людей, які вже перехворіли коронавірусом. "Чому Трампа лікували антитілами, а у нас ніхто не лікує наших хворих" – каже науковець. Більше про коронавірус

Український науковець розповів, що лікувати коронавірус можна за допомогою антитіл з плазми крові

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин