Перейти до змісту
Коронавірус може спричинити раптову втрату слуху - дослідження

Встановлено, що коронавірус впливає на організм безліччю способів.

У Великій Британії експерти виявили, що новий тип коронавірусу COVID-19 може спричиняти раптову та постійну втрату слуху.

Про це із посиланням на оприлюднене у журналі BMJ Case Reports дослідження пише The Guardian.

Встановлено, що коронавірус впливає на організм безліччю способів - від втрати смаку та запаху до пошкодження органів. Як заявляють експерти з Університетського коледжу Лондона, COVID-19 може також впливати на слух.

Про це, за даними дослідників, свідчить історія 45-річного пацієнта із астмою, який потрапив до реанімації із підтвердженим коронавірусом та лікувався, зокрема, "Ремдисивіром" та внутрішньовенними стероїдами.

"Через тиждень після виписки з реанімації у нього з’явився тинітус (дзвін у вухах), а потім - втрата слуху в лівому вусі", - йдеться у повідомленні.

За словами експертів, жодні призначені пацієнтові ліки не могли призвести до погіршення слуху. Сам хворий проблем зі слуховими проходами чи барабанними перетинками раніше не мав.

Подальші дослідження показали, що у чоловіка спостерігалося сенсоневральне зниження слуху в лівому вусі. З частковим успіхом це лікували стероїдами.

Зазначається, що подібний випадок є першим на території Великої Британії. Водночас чимало подібних повідомлень надходить з інших країн.

Експерти наголошують на тому, що порушення слуху у пацієнтів із COVID-19 потребує раннього виявлення та термінового лікування, бо поки невідомо, як саме коронавірус впливає на ці органи чуття.

Доктор Стефанія Кумпа припускає, що SARS-CoV-2 "потрапляє до клітин внутрішнього вуха і спричиняє їхню загибель, або змушує організм виділяти цитокіни, що можуть бути токсичними для внутрішнього вуха".

Як повідомлялося, у Нідерландах від ускладнень COVID-19 померла 89-річна пацієнтка, яка була заражена коронавірусом повторно. Це перший зареєстрований у світі смертельний випадок реінфекції.

Тим часом американська фармкомпанія Eli Lilly зупинила клінічні випробування вакцини від COVID-19 "з міркувань безпеки". Раніше аналогічне рішення ухвалили у Johnson & Johnson. 

Відео "Johnson & Johnson" поставила на паузу третій етап випробування вакцини від коронавірусу

Вакцина на паузі. Компанія "Johnson & Johnson" призупинила третій етап випробування своє вакцини. А усе через невідому хворобу в одного із добровольців. Що могло спричинити погіршення стану здоров`я чоловіка – наразі з`ясовують лікарі. Й допоки не буде їхніх висновків – вакцину не роздаватимуть іншим волонтерам. Загалом, випробувати її на собі мало би уже 60 тисяч людей у восьми країнах на трьох континентах. У ВООЗ кажуть, усе ж таки є надія на те, що вакцина від коронавірусу з`явиться вже наступного року. Розповідають, наразі різні лабораторії розробляють 40 вакцин, 10 з яких вже на третьому етапі масштабних тестувань.  

"Johnson & Johnson" поставила на паузу третій етап випробування вакцини від коронавірусу

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин