Коронавірус з ринку Пекіна старший за поширені штами у Європі - епідеміолог

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Відстежити точний шлях передавання інфекції виявилося важким завданням.

Китайський епідеміолог Лю Цзюнь розповів, що після аналізу генома знайдених зразків коронавірусу на оптовому ринку Пекіна "Сіньфаді" з’ясувалося, що вони старші за поширені у Європі штами.

Про це пише WKZO.

Аналіз провели за допомогою секвенування генома вірусу та застосування аналітичних методів біоінформатики. Для цього вчені порівняли два віруси на кількість мутацій. 

У звичайній ситуації вірус, у якого мутацій більше, є більш новим. Той, у якого їх мало, вважається більш раннім вірусом. 

Згідно з результатами первинного геномного дослідження, цей вірус (з ринку Пекіна - ред.) прийшов з Європи, проте у нього є певні відмінності від штамів, які циркулюють європейськими країнами. Він старший за сучасні європейські штами.
китайський епідеміолог Лю Цзюнь

За словами епідеміолога, відстежити, як вірус потрапив на ринок, досить складно, адже варіантів поширення існує безліч. Зокрема, він міг "приїхати" у партії заморожених продуктів з-за кордону і зберегтися, адже у замороженому стані він не може еволюціонувати.

Наразі Лю Цзюнь вже тричі відвідував ринок, на якому знайшли коронавірус, та разом із колегами проводить дослідження.

Нагадаємо, Китай призупинив поставки лосося з Європи і закликав бойкотувати імпортні морепродукти через ризик заразитися COVID-19. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції