Місцева влада зможе скасувати пом'якшення карантину, якщо ситуація в регіонах погіршуватиметься, – Ляшко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для вимірювання ситуації вводитимуть чотири критерії.

Під час пом'якшення карантинних обмежень вводитимуть адаптивний карантин, який базуватиметься на чотирьох критеріях. У разі, якщо ситуація в регіоні погіршуватиметься, місцева влада зможе повернути більш суворий карантин.

Про це в ефірі ТСН.19:30 повідомив головний санлікар України Віктор Ляшко.

"Ми вийшли на плато і бачимо, що з такою кількістю випадків коронавірусної хвороби щоденно наша система охорони здоров'я справляється. Ми бачимо, що завантажених ліжок, які відведені під коронавірусну хворобу, не перевищує 10-12%, кількість ліжок у відділеннях інтенсивної терапії в районі 70 на день занято щодня, тому будемо говорити, що в такому випадку система справляється. А для нас, коли ми запроваджували карантин, головне було – не паралізувати систему охорони здоров'я. Тому ми поступово пом'якшуємо карантин, але беремо до уваги саме епідеміологічну ситуацію. І коли ми будемо пом'якшувати подалі карантин, ми хочемо запровадити адаптивний карантин – буде 4 критерії і буде пом'якшення відбуватися виключно в тих областях, які потрапляють у всі чотири критерії", – сказав він.

За його словами, усі ці критерії вимірюватимуть в кожному регіоні окремо.

"Це рівень захворюваності на 100 тисяч населення за останні 14 днів, відсоток заповненості ліжок, які відведені для хворих на коронавірусну хворобу, рівень тестування за останні сім днів і це показник R, який порівнює динаміку зростання захворюваності за минулий тиждень, порівняно з попереднім. Ми говоримо, що ми з певного конкретного числа робимо конкретне пом'якшення – тобто запускаємо громадський транспорт з якогось числа і виключно в тих областях, де ці критерії відповідають. В разі, якщо динаміка розпочинається до погіршання після запуску громадського транспорту і органи місцевого самоврядування роблять відповідний аналіз, вони мають рішенням відповідної комісії техногено-еклогічної безпеки та надзвичайних ситуацій повернутися до попереднього етапу і зробити такі обмеження, які діяли до пом'якшення, яке запровадив Кабінет міністрів України", – наголосив Ляшко.

Відео Ляшко розповів, за яких умов може відбутися повернення до суворого карантину

Суворий карантин протривав два місяці і ми вийшли на плато, але сьогоднішні спалахи - картину псують. Як головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко оцінює шанси повернутися назад до суворого карантину – у сюжеті. Більше про коронавірус в Україні 

Ляшко розповів, за яких умов може відбутися повернення до суворого карантину

Напередодні повідомлялося, що Віктор Ляшко розповів, як проводитимуть масове тестування населення на коронавірус. Воно розпочнеться тоді, коли в МОЗ чітко пропишуть його алгоритми проведення та використання результатів.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції