Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Не працюють, але готуються: чому санаторії найвідоміших курортних зон України не відкрилися

Не працюють, але готуються: чому санаторії найвідоміших курортних зон України не відкрилися

Санаторії не готові за власні кошти проводити ПЛР-тести відпочивальникам.

Сьогодні, 10 червня, за рішенням Міністерства охорони здоров'я у регіонах з нормальною епідеміологічною ситуацією можуть відновити роботу санаторії та пансіонати. Кореспонденти ТСН перевірили, чи відкрилися санаторії  в улюблених місця відпочинку українців, зокрема, у курортному Хмільнику у Вінницькій області та на Шацьких озерах, що на Волині. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналіст Валерій Кузнецов, який перевіряв оздоровчі заклади у Хмільнику, зазначив, що усі санаторії та пансіонати там зачинені.

"Хоча на території є персонал: косять траву та прибирають у корпусах. А от журналістам тут не раді. Тільки-но ми зайшли на територію одного із найбільших санаторіїв Хмільника, охоронець буквально нас виштовхав", - розповів Валерій Кузнецов.

Напередодні у міській комісії зазначили, що місцеві оздоровчі заклади до роботи у період пандемії не готові. У мерії розповіли, що оздоровчі заклади не виконали жодної умови, яка б дозволила їм працювати. Основна вимога епідеміологів - проведення ПЛР-тестів усім відпочивальникам, які приїздитимуть. Однак жоден санаторій робити це своїм коштом не погодився.

Все ж дозволити працювати санаторіям Хмільника можуть через 10 днів. Тоді збиратиметься наступна комісія епідеміологів. 

Журналістка ТСН Тетяна Хомич, своєю чергою, проінспектувала оздоровчі заклади поблизу Світязя. За її словами, поблизу Шацьких озер майже немає відпочивальників. Це зумовлено тим, що в області наразі відкривати туристичні бази та комплекси заборонено, оскільки на Волині зафіксовано багато випадків зараження коронавірусом. Більшість закладів не працюють, але вже активно готуються.

"Працювати ми ще не починаємо, путівки будуть продаватися пізніше. Ще не знаємо навіть з якого числа", - зазначає адміністраторка однієї з баз відпочинку на Волині Олена Герасимук.

Хоча деякі турбази, попри заборону, приймають перших відпочивальників.

Представники оздоровчих закладів розповідають, що відкритися раді були б навіть раніше, але спершу завадила погода, а тепер – коронавірус. Вони додають, що готові працювати по-новому – годувати своїх відпочивальників у різний час або ж їжу приносити у ланч-боксах. І навіть ціни обіцяють лишити минулорічні.

Однак наразі невідомо, коли офіційно дозволять відкривати туристичні бази у Волинській області.

Відео Не працюють, але готуються: чому багато санаторіїв в Україні не змогли відкритися після карантину

За розпорядженням МОЗу, відсьогодні в країні мають запрацювати санаторії та пансіонати. Виняток - заклади в регіонах із поганою епідемічною статистикою. Кореспонденти ТСН вирішили все роздивитися самі й поїхали в улюблені місця відпочинку українців - в санаторний Хмільник у Вінницькій області та на Шацькі озера Волині.

Не працюють, але готуються: чому багато санаторіїв в Україні не змогли відкритися після карантину

Нагадаємо, від 10 червня в Україні запровадили наступний етап пом'якшення карантину. Зокрема він стосується КПВВ на Донбасі та баз відпочинку. 

Зазначимо, що Київ та ще шість регіонів все ще не готові до послаблення карантину через занадто високий рівень зараження коронавірусом. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції