Передчасний вихід з коронавірусного карантину призведе до "зачарованого кола" катастроф - ВООЗ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Надто швидке скасування обмежень "вдарить" по економіці навіть більше, аніж по сфері охорони здоров'я.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджає про небезпеку передчасного виходу з карантину, впровадженого для боротьби з пандемією COVID-19.

В організації вважають, що надто швидке зняття обмежень може призвести до "зачарованого кола" катастроф у сферах економіки та охорони здоров'я. Про це у середу, 13 травня, заявив виконавчий директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан, пише CNBC.

"Ми всі боїмося зачарованого кола, коли катастрофу у сфері охорони здоров'я супроводжуватиме економічна катастрофа, яку далі супроводжуватиме катастрофа у сфері охорони здоров'я, яку супроводжуватиме економічна катастрофа", - заявив Райан.

Експерт наголосив, що у випадку виходу з карантину тоді, коли в країні фіксують високий показник зараження коронавірусною інфекцією, передача вірусу може прискоритися. 

Райан вважає вибір між економікою та охороною здоров'я "помилковим рівнянням": "Найгірше, що може статися в економічному плані, це те, що країна знову відкриється, а потім знову повинна буде закритися, аби реагувати на відродження вірусу".

"Якщо передача вірусу пришвидшиться, і у вас немає систем для її виявлення, пройде кілька днів або тижнів, перш ніж ви дізнаєтесь, що щось пішло не так, - сказав він. - Це має більшу небезпеку для економічної системи, ніж, насправді, для системи охорони здоров'я".

Як повідомлялося, карантин в Україні буде подовжений після 22 травня, але з поступовим переходом до адаптивної моделі, тобто коли різні обмеження вводяться в різних регіонах залежно від ситуації. Карантинні заходи будуть пом’якшувати, але все більше повноважень передаватимуть органам місцевого самоврядування. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції