Новації в Україні від 1 серпня: подовження карантину, розподіл на зони, підвищення тарифів та вступ-2020
УНІАН
  • Кількість коментарів 3
  • Кількість переглядів 21023

В серпні на українців чекає низка змін.

В серпні на українців чекає низка змін. Головне - це подовження карантину та пов'язаний із цим розподіл країни на зони.

Адаптивний карантин

Від 1 серпня набуває чинності постанова уряду № 641 від 22 липня "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2". Нею подовжується дія карантину на всій території країни до 31 серпня.

Документом скасовується низка норм, які діяли до цього, а також передбачені новації:

  • Встановлюються чотири рівня епідемічної небезпеки. Йдеться про "зелений", "жовтий", "помаранчевий" та "червоний" рівні карантину. Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється один з чотирьох рівнів епідемічної небезпеки.
  • Приналежність регіону до тієї чи іншої зони карантину: "зеленої", "жовтої", "помаранчевої" чи "червоної" переглядатимуть кожні п'ять днів. Рішення ухвалюватимуть на рівні кожного окремого району чи навіть міста. Так, навіть у переважно "червоній" області, можуть бути окремі "зелені" населені пункти.
  • Зможуть відновити роботу дитячі табори у деяких карантинних зонах Це стосується "зеленої" та "жовтої". Заборона на роботу закладів залишиться у "червоній" та "помаранчевій" зонах.
  • Скасовується обов’язкова самоізоляція для громадян, які повертатимуться на підконтрольну уряду України територію з тимчасово окупованих територій. Водночас збільшено кількість виключень для громадян, які в’їжджають на територію України з країн "червоної зони" зі значним поширенням COVID-19.

Згідно з постановою, на території України на період дії карантину забороняється:

  • перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
  • перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи;
  • самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації.

Запуск нового держреєстру юросіб та ФОП

Мін'юст запускає новий ЄДР (Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань). У зв’язку з цим від 7 до 16 серпня дані будуть переноситись із старого реєстру до нового і доступ реєстраторів до ЄДР протягом цього часу буде відсутнім. Документи на реєстрацію не прийматимуться від 00 годин 05 серпня, а документи, подані до цього часу, повинні бути опрацьовані до 18 години 07 серпня.

Підвищення тарифів

Зростуть ціни на електроенергію. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 1 серпня 2020 року збільшить тариф НЕК "Укренерго" на передавання електроенергії на 54,6%.

Вступ-2020

Стартує вступна кампанія до вищих навчальних закладів: абітурієнти можуть реєструватися в особистому кабінеті, аби через два тижні подати заяви до університетів. Цього року терміни вступної кампанії змістилися через введений коронавірусний карантин.

Електронні лікарняні

Має почати працювати система електронних листів тимчасової непрацездатності (лікарняних). Її спільно запустять Міністерство охорони здоров'я та Пенсійний фонд.

 

Відео Очільник МОЗ Максим Степанов про ймовірну відставку та нові правила адаптивного карантину з 1 серпня

У нас в студії Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, із яким ми обговоримо останні новини у медицині. Зокрема, з 1 серпня буде діяти адаптивний карантин з розбивкою областей на зони - від "зеленої" до "червоної". Як відрізнятиметься карантин у цих зонах, які прогнози по захворюваності на коронавірус в Україні на осінь, а також як міністр прокоментує новину про свою можливу відставку — про це все дивіться у записі розмови.    

Очільник МОЗ Максим Степанов про ймовірну відставку та нові правила адаптивного карантину з 1 серпня

Про те, як Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій поділила Україну на чотири зони, читайте тут.

Залиште свій коментар