Перейти до змісту
Путін заявив про реєстрацію в РФ першої вакцини від коронавірусу - його донька вже зробила щеплення

Низка учених критикує таке квапливе рішення.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що в Росії зареєстрували першу вакцину від коронавірусу. Її зареєстрували, не дочекавшись третьої фази випробувань.

"Наскільки мені відомо, сьогодні вранці вперше в світі зареєстрована вакцина проти нової коронавірусної інфекції", - сказав він. Розраховує на її масовий випуск вже найближчим часом, передає Интерфакс Россия.

"Я знаю, що вона працює досить ефективно, формує імунітет стійкий і, повторюю, пройшла всі необхідні перевірки", - запевняє Путін.

Також президент РФ заявив, що його донька вже зробила щеплення новою російською вакциною. За його словами, після першого уколу у його доньки була температура 38, а на наступний день 37 з невеликим. "І все. Після другого уколу, другого щеплення теж температура трохи піднялася, але все потім зійшло нанівець, почувається добре, і титри (антитіл до коронавірус - ред.) високі", - сказав Путін.

Міністр охорони здоров'я РФ Михайло Мурашко додав, що вакцина буде вироблятися Центром імені Гамалії і компанією "Біннофарм".

Таким чином Росія стала першою країною, яка зареєструвала вакцину від коронавірусу. Однак багато вчених в країні і та за її межами налаштовані скептично і ставлять під сумнів рішення зареєструвати вакцину до початку третьої фази випробувань, які зазвичай тривають місяцями і в яких беруть участь тисячі людей, пише Associated Press.

Раніше видання Bloomberg із посиланням на співрозмовників, знайомих із ситуацією, повідомило, що у Росії десяткам представників російської ділової та політичної еліти ще в квітні нібито дали експериментальну вакцину від Covid-19. Йдеться саме про цю вакцину. 

Нещодавно завершилася перша фаза її випробувань за участю російських військових. Центр не опублікував результатів дослідження, в якому брало участь близько 40 осіб, але розпочав наступний етап випробувань із більшою групою. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин