Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Львові перевірять на коронавірус понад 2 тис. педагогів, яких залучатимуть до ЗНО

У Львові перевірять на коронавірус понад 2 тис. педагогів, яких залучатимуть до ЗНО

Для вчителів ІФА-тестування буде безкоштовним.

У Львові коштом міського бюджету педагогів, які будуть проводити зовнішнє незалежне оцінювання, почали тестувати на коронавірус. Для цього застосовують метод ІФА-тестування, який перевіряє на наявність в організмі антитіл до COVID-19. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

У львівській мерії вирішили, що це тестування обов’язкове для педагогів, які будуть залучені на ЗНО.

"Трохи страшно здавати кров, того я завжди боялася", - розповідає у черзі до процедурного кабінету учителька англійської мови Орися Мрад.

Після забору крові зразки передають у сусідній кабінет. Там кров центрифугують і тоді досліджують. Увесь процес займає до п'яти годин.

Психологиня однієї з львівських шкіл Лілія Кузьмінова зазначає, що це добра нагода перевіритися. Хоч вона переконана, що здорова, бо їздить велосипедом і суттєво звузила коло спілкування.

"Це добре чисто з психологічної точки зору. У мене цілковитий спокій, але щоб всі були спокійні навколо мене, то я зробила цей аналіз", - розповіла пані Лілія.

Тестують педагогів у п'яти медичних закладах, процедура для вчителів безкоштовна. На наявність антитіл до перенесеного коронавірусу освітян не перевіряють, виявляють лише тих, хто хворіє зараз. 

"Ми проводимо обстеження саме методом імунноферментного аналізу з метою визначення імуноглобулінів М. Саме імуноглобуліни М дають нам змогу визначити, чи перебуває особа в гострому періоді, чи вона, навпаки, не є хворою і може спокійно виконувати ті функції, які на неї покладаються", - розповіла заступниця головного лікаря другої міської поліклініки Тетяна Бесараб.

У міській раді зазначають, що перевірять 2 200 педагогів: тих, хто проводитимуть ЗНО, і резервних, які у разі виявлення COVID-19 замінять недужого вчителя.

"Та людина, в якої буде негативний результат, буде скерована до сімейного лікаря, щоб надалі здавати тест ПЛР. Це нам надасть можливість хоча б зараз виявити тих людей, які мають гостре захворювання", - зазначила Зоряна Довганик, керівниця управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Через тиждень на вході у пункт тестування буде ще один додатковий контроль для педагогів.

"Проводитиметься термометрія, і ми будемо дивитися, чи має якісь симптоми захворювання та людина, чи ні.
Якщо людина, яка або буде почуватися погано, або в неї буде підвищена температура, або ж будуть ознаки захворювання, вона не допускатиметься до такого пункту", - розповіла пані Зоряна.

Сьогодні встигли протестувати понад три сотні педагогів. Їхні результати будуть готові уже завтра зранку.

Відео На коронавірус перевірять понад дві тисячі львівських педагогів, які проводитимуть ЗНО

У Львові педагогів, які будуть проводити зовнішнє незалежне оцінювання, почали тестувати на коронавірус. ІФА-тести - це перевірка на наявність в організмі антитіл до коронавірусу, їх проводять коштом міського бюджету. Аналізи відібрали у перших 70-ти вчителів, загалом обіцяють перевірити понад 2 тисячі педагогів. Результати, обіцяють у лабораторії, будуть готові приблизно за 5 годин.  Більше про коронавірус в Україні

На коронавірус перевірять понад дві тисячі львівських педагогів, які проводитимуть ЗНО

Нагадаємо, за минулу добу, 16 червня, у Львівській області зафіксували 155 нових випадків інфікування коронавірусом. Це найвища цифра в регіоні від початку пандемії. Львівська область і далі залишається у трійці регіонів з найбільшою кількістю хворих. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції