У Львові всі опорні лікарні перевантажені через затримку результатів ПЛР-тестів

Одна лабораторія, яка робить тести, жаліється на перевантаженість від того, що люди пом'якшують самі собі карантин.

На Львівщині хворих на COVID-19 почали приймати ще 4 лікарні, так звані медзаклади другої черги. Адже всі опорні заклади міста завантажені на 80-90%, відтак щоб залишити ліжка для важких пацієнтів - легких, безсимптомних чи з підозрою ушпиталюватимуть у районні клініки. Причина перевантаження - у довгому очікуванні результатів ПЛР-тестів, без яких хворих з коронавірусом не виписують.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"12 числа здала, вже 7 доба пішла, ПЛР немає, що затримує моє перебування в стаціонарі", – розповідає Ольга Кушнір.

Два тижні тому лікарка швидкої допомоги із двобічною пневмонією потрапила в інфекційне відділення. За 5 діб прийшов аналіз, який виявив у неї коронавірус. Тепер вже тиждень чекає повторного тесту. 

"Зараз клінічне одужання і мене би виписали, але просто немає ПЛР негативного який би мені дозволив піти додому. Чекаємо тому що не хочемо наражати близьких на небезпеку вдома", – розповідає жінка.

Інфекційна лікарня - опорна, нині в ній 170 хворих, а це 90 % заповнених ліжок. Більшість - у середньому та легкому стані. Але випишуть їх лише за умови негативного результату ПЛР. Тож всі чотири опорні лікарні у Львові заповнені більше як на 80%. Щодня туди шпиталізують десятки нових хворих з симптомами коронавірусу. Аби розвантажити лікарів, департамент охорони здоров'я вирішив відкрити для хворих ще 4 лікарні - в Кам'янко-Бузьку, Сокалі, Стрию та Стебнах.

"Для чого це зроблено, для того щоб зберігати вільні місця в місті Львові. Багато хворих легких ближче до середньої важкості привозить швидка з району і ми фактично заповнюємо міські лікарні там, а будуть важкі хворі і ми не будемо мати куди їх брати", – говорить керівник Львівського обласного департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис.

Довге очікування результатів тестів у лабораторному центрі пояснюють перевантаженістю. Кажуть, що в останні тижні люди почали самі собі пом'якшувати карантин, нехтувати масками і роботи одразу додалося  

"У нас на сьогодні в холодильниках зберігається понад 2 тисячі відібраних проб досліджень. Ну ви бачите, якби кожного дня не поступало, а вони можуть поступати від 700 до 200 проб на день. Тому ми, маючи холодильники вже 2, заповнюємо повністю і по мірі того в порядку черги, забираємо з тих холодильників на дослідження", – говорить керівник Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Роман Павлів. 

У пріоритеті медики та військові. Іншим доводиться чекати результатів 5-7 днів. І така ситуація у всіх трьох лабораторіях області. Кожна робить сотню досліджень за добу.

Відео На Львівщині хворих на коронавірус почали приймати медзаклади другої черги

Всі опорні заклади у Львові завантажені на 80-90%, відтак, щоб залишити ліжка для важких пацієнтів - легких, безсимптомних чи з підозрою ушпиталюватимуть у районні клініки. Причина перевантаження у довгому очікуванні результатів ПЛР-тестів, без яких хворих з коронавірусом не виписують. Повні випуски дивіться на 1+1 video

На Львівщині хворих на коронавірус почали приймати медзаклади другої черги

"Вихідних вони поки що не мали, зараз ми розглядаємо це питання, бо люди дуже перемучені, працювати в такому режимі, в таких умовах дуже важко, воно впливає в на їхнє здоров'я і щоб не втратити тих фахівців, яких у нас і так обмаль, ми будемо думати, як зробити, щоб вони мали якісь моменти для перепочинку", – наголосив Павлів.

Призупиняти приймання матеріалу для дослідження в лабораторії не планують, але просять людей бути обережними і не додавати роботи їм та медикам.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів