У Зеленського закликали Білорусь припинити створювати додаткову напругу з хасидами на кордоні

У Зеленського закликали Білорусь припинити створювати додаткову напругу з хасидами на кордоні

Станом на сьогодні, 16 вересня, до двох тисяч паломників-хасидів перебувають на кордоні між Республікою Білорусь та Україною.

Офіс президента закликав білоруську владу припинити створювати додаткову напругу на кордоні з Україною та поширювати неправдиві обнадійливі заяви для хасидів-паломників.

Про це йдеться у заяві, опублікованій 16 вересня на сайті глави держави.

"Станом на сьогодні до двох тисяч паломників-хасидів перебувають на кордоні між Республікою Білорусь та Україною. Більшість із них прибули з Ізраїлю, довірившись чуткам про те, що український кордон з Білоруссю нібито відкритий. Влада Білорусі деякими своїми непродуманими заявами умисно чи неумисно підігріває ці чутки", — йдеться у заяві.

В Офісі президента нагадали, що Україна була змушена ухвалити рішення про закриття державного кордону для іноземців через суттєве погіршення ситуації з поширенням COVID-19.

"Закликаємо білоруську владу припинити створювати додаткову напругу на кордоні з нашою державою та не поширювати неправдиві обнадійливі заяви для паломників, які можуть створити у них відчуття, що кордон України все ж може бути відкритий для іноземців", - зазначається на сайті глави держави.

В ОП також констатують, що "особиста образа певних осіб у де-факто чинній білоруській владі поширюється сьогодні, на превеликий жаль, і на площину міждержавних відносин".

"Україна, нагадаємо, зайняла нейтральну позицію щодо політичної кризи, яка була спровокована сумнівно організованим голосуванням на виборах президента Республіки Білорусь 9 серпня цього року. Ми підтримуємо загальновизнані на Європейському континенті демократичні цінності та вважаємо, що кожна держава повинна дотримуватися зобов’язання на сто відсотків забезпечувати права та свободи людини, які гарантовані міжнародними конвенціями та відповідним національним законодавством, яке принаймні формально існує також і в Білорусі", — йдеться у заяві.

У Зеленського також додали, що кожна держава під час пандемії повинна проводити прозору й відповідальну політику, спрямовану на зупинку поширення COVID-19, та утриматися від провокування негативних варіантів розвитку епідемічної ситуації у сусідніх країнах.

Нагадаємо, понад тисяча паломників з Ізраїлю продовжують стояти в буферній зоні між Білоруссю та Україною. 

Відео Ізраїльська влада закликає Зеленського пустити хасидів до України

Заблокований кордон. Пустити прочан-хасидів до України лише на період святкувань юдейського нового року із дотриманням усіх карантинних норм. До цього закликає ізраїльська влада президента Зеленського. Йдеться про тисячі юдеїв, які заблокували пункт пропуску "Нові Яриловичі" на кордоні із Білоруссю.  Їх так багато, що КПП довелося закрити. Детальніше – у прямому включенні.    

Ізраїльська влада закликає Зеленського пустити хасидів до України

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів