Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Учені, які моделюють поширення коронавірусу, розповіли, коли українці побачать наслідки пом'якшення карантину

Учені, які моделюють поширення коронавірусу, розповіли, коли українці побачать наслідки пом'якшення карантину

Наслідки пом'якшення карантину вчені зможуть зафіксувати десь за 5 днів.

В Україні робоча група Національної академії наук України з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу COVID-19, працює від початку карантину. Учені збирають цифри, складають їх у математичні графіки і роблять прогнози. За допомогою цифр експерти можуть завчасно передбачити небезпечне зростання кількості інфікованих.

На підставі цієї інформації влада і приймає рішення про обмеження. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Розрахунки роблять на тиждень вперед. Найсвіжіший прогноз до 3 червня. На довші терміни не роблять. Кількість інфікованих і померлих має далі спадати. Кількість тих, хто одужує, - зростати.

Наслідки пом'якшення карантину вчені зможуть зафіксувати десь за 5 днів. Тому песимістичний прогноз теж склали. І кажуть, що він наразі не такий уже і страшний. Україна може повернутися на плато або вийти на незначне зростання.

І тут науковці у приклад приводять Польщу, з якою Україна разом пішла на карантин, але поляки почали виходити з нього на тиждень раніше.

"У Польщі зараз відбувається повільне зростання. Воно не катастрофічне. Вони продовжують знімати обмеження і, в принципі, не надто на це реагують", - пояснив координатор робочої групи з моделювання COVID-19 Ігор Бровченко.

Загалом уже протягом двох тижнів епідемія в Україні іде на затухання. До кінця квітня був стрімкий ріст кількості інфікованих. Далі кілька тижнів статистика трималася на одному рівні. Саме цей період урядовці і називають плато. А від 10 травня тенденція пішла на спад.

"Теж така стійка тенденція зараз відбувається, що кількість видужалих починає перевищувати кількість захворілих. І ми очікуємо, що в найближчі тижні ця тенденція буде більш стійкою", - повідомив Бровченко.

Якщо далі буде спадання, то до кінця червня буде біля 200 інфікованих людей за добу.

Важливим показником є і коефіцієнт інфікування. Наразі він складає 0,8. Це означає, що одна людина статистично передає вірус менше, ніж одній людині. До прикладу, 4 з п'яти інфікованих заразили по одному, а п'ятий - нікого. І саме це означає, що епідемія затухає. Якщо ж цей показник буде більше за одиницю, уряд вирішуватиме питання про повернення до карантинних заходів.

Аби не вводити жорсткіших заходів по всій країні, моделювання роблять за регіонами. У більшості регіонів статистика інфікування іде на спад. Тільки Буковина і Київ показують зростання. Тому тут і виходитимуть з карантину повільніше.

"Найбільшу тривогу у нас викликає Київ. Бо він тримається надто довго в такому - і ні туди, і ні сюди", - зазначив Бровченко.

Ще один цікавий графік - сценарій, за яким розвивалася б епідемія в Україні, якби карантин ввели на тиждень пізніше. На піку кількість інфікованих могла сягати 1200 людей за день. Тепер, після пом'якшення карантину, динаміка буде залежати від людей - наскільки вони дотримуватимуться рекомендацій щодо масок і соціальної дистанції.

Відео Оптимістичні прогнози: через тиждень українці побачать наслідки пом'якшення карантину

Учені попереджають - наслідки пом'якшення карантину українці побачать десь за тиждень. І це може суттєво змінити загальну тенденцію до згасання епідемії. Що кажуть математики, які моделюють поширення COVID-19 і можуть за допомогою цифр завчасно передбачити небезпечне зростання кількості інфікованих - у сюжеті.  

Оптимістичні прогнози: через тиждень українці побачать наслідки пом'якшення карантину

Нагадаємо, раніше керівник робочої групи НАН з математичного моделювання проблем, пов’язаних з епідемією коронавірусу, Ігор Бровченко заявив, що країна подолала пік поширення коронавірусу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції