Відновлення планових операцій в Україні: чому виникають труднощі з проведенням необхідного ПЛР-тесту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На результати тестування очікують близько десяти днів.

Понад два тижні тому МОЗ дозволило проводити планові операції та госпіталізацію. Утім, дозволено це робити за умови проведення ПЛР-тестуванням. Тести роблять безкоштовно, але на результати треба чекати в середньому десять днів. 

З чим стикаються пацієнти і чому виникають труднощі — у сюжеті Сніданку з 1+1.

В Україну повернулось планове лікування і госпіталізація. У період суворого карантину  робили два види оперативних втручання. Екстрені операції проводили навіть без тестування, з максимальним рівнем захисту лікарів. Термінові, які можна зробити протягом доби, одразу після тестування. Про це розповів хірург з 36-річним стажем Віктор Сидоренко.

Також він додав, що стаціонари поки що не запрацювали на повну: "Зараз показання до госпіталізації дещо звужено. Тобто якщо є теоретична і практична можливість вести такого пацієнта в амбулаторних умовах, тобто лікар прописує курс лікування, пацієнт його приймає - це проводиться так".

І нова "фішка" планового лікування - це ПЛР-тестування, що з часом може стати абсолютно звичним і стандартним моментом. "До звичайного пакету, де є загальний аналіз крові, сечі, група крові тощо додається ще один папірець, який на зараз  дуже важливий і для пацієнта, і для тих, хто буде його оперувати, лікувати, проводити знеболення і спостерігати в післяопераційному періоді", - пояснив лікар. 

Відео Планове лікування під час пандемії: як бути онкохворим — пряме включення

Уже понад два тижні, як в Україні дозволили проводити планове лікування та госпіталізацію. Міністр охорони здоров'я розповів, що планове лікування повертається з однією умовою —  ПЛР-тестуванням. Тести роблять безкоштовно, але результатів треба чекати в середньому 10 днів. І ось саме через цей момент виникають великі складнощі. Деталі дивіться у сюжеті.

Планове лікування під час пандемії: як бути онкохворим — пряме включення

Саме тестування і викликало суттєві проблеми. Передусім скаржаться онкохворі. Марина Кушнір з Вінниці змушена щотижня проходити сеанс хіміотерапії в Києві. "З самого ранку я мушу поїхати до лікарні, пройти свою терапію і ввечері повернутись. Після цього я два-три дні фізично навіть рухатись не можу", - розповіла жінка. 

Але при цьому вона має піти до сімейного лікаря, отримати направлення на нове ПЛР-тестування, пройти його і сподіватись, що результати будуть готові до моменту наступної хімії. "Я пропускати цей термін не можу, оскільки тоді втрачається ефективність мого лікування", - пояснила жінка.

Швидше ПЛР-тест роблять у приватних клініках, але вартість півтори тисячі гривень. Це ще плюс до її лікування, що вартує чимало. "Один тільки курс мого лікування коштує 800 тисяч гривень. Я змушена звертатися до людей за матеріальною допомогою. Тільки завдяки їм я маю можливість зараз проходити своє лікування. Плюс я витрачаю кошти на транспортування до лікарні", - розповіла хвора. Слід зауважити, що Марина перебуває в групі ризику щодо захворювання на коронавірус. 

Ще до ухвалення рішення про дозвіл проводити планове лікування громадські об'єднання онкохворих пацієнтів робили колективне звернення до чиновників саме з приводу цього питання. Йдеться не лише про онкохворих. Є й інші пацієнти, які змушені проходити певні процедури щотижня. Жодних альтернатив вони поки що не мають.

Таким чином, якщо вам необхідна планова госпіталізація чи операція, то без ПЛР-тесту лікар вас не прийме.  Тест роблять безкоштовно за призначенням сімейного лікаря. Якщо контракту з ним немає, то доведеться робити тест за власний кошт, а це від півтори до 2,5 тисячі гривень. 

Кореспондент Сніданку з 1+1 Антон Пшеничний.

Залиште свій коментар

Вибір редакції