ВООЗ назвала "науковим проривом" останнє дослідження лікування коронавірусу у Британії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідження знизили смертність хворих

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає "науковим проривом" результати британського клінічного дослідження RECOVERY. Під час нього використовували кортикостероїд дексаметазон і він знизив смертність серед пацієнтів із коронавірусом.

Про це 17 червня заявив офіційний представник ВООЗ Фаделі Шаїб.

В організації наголосили, що це перше лікування, результати якого демонструють зниження смертності. 

"Це прекрасні новини, і я вітаю уряд Великої Британії, Оксфордський університет, а також британські лікарні та пацієнтів, які зробили свій внесок у цей спрямований на порятунок життів науковий прорив", - йдеться в заяві.

Дексаметазон - це стероїд, який використовується з 1960-х років для боротьби із запаленням, зокрема запальними захворюваннями і деякими видами раку. Він включений до переліку основних лікарських засобів ВООЗ з 1977 року в декількох складах, і зараз запатентований і доступний в більшості країн.

За даними дослідників, включення дексаметазону в курс лікування знижує ризик смерті на 33% для пацієнтів на штучній вентиляції легень (ШВЛ) і на 20% - пацієнтів на ЕКМО (метод насичення крові киснем). У проведеному з березня дослідженні беруть участь 11,5 тис. пацієнтів зі 175 британських лікарень.

Дослідники кажуть, якби дексаметазон застосовувався в лікуванні "важких" пацієнтів від самого початку пандемії, то в Британії можна було б врятувати до 5 тисяч життів.

Відео Перший спалах коронавірусу у Китаї, ймовірно, був ще торік у серпні - науковці

Перший спалах коронавірусу у Китаї, ймовірно, був ще у серпні минулого року. Таке припущення висловили науковці Гарвардського університету. За їхніми даними, наприкінці минулого літа на півдні Китаю лікарні були переповнені пацієнтами з симптомами типовими для COVID-19.  

Перший спалах коронавірусу у Китаї, ймовірно, був ще торік у серпні - науковці

Залиште свій коментар

Вибір редакції