Перейти до змісту
Як лікувати коронавірус вдома: поради лікаря

Як лікувати коронавірус вдома: поради лікаря

Коронавірус, як і інші ГРВІ, лікується силами імунітету, каже Євген Дубровський.

Специфічного лікування коронавірусу не існує. Як і всі вірусні респіраторні захворювання, COVID-19 лікується силами власного імунітету.

Про це у бліц-інтерв'ю ТСН.ua розповів лікар-інфекціоніст Київської міської клінічної лікарні №4 Євген Дубровський.

За його словами, лікувати COVID-19 потрібно спокійно, без паніки. "Треба звернутися до свого сімейного лікаря та отримати від нього поради та рекомендації. Ми не будемо тут обговорювати лікування хвороби та ліки, але хочеться зауважити одну просту річ. COVID-19 – респіраторне вірусне захворювання. Лікується як і інші ГРВІ – силами нашого власного імунітету. Головне – не заважати та не чіпати імунну систему. Тому перші 4-5 днів лікування суто симптоматичне", – каже лікар.

За його словами, наразі заборонено вживати будь-які противірусні препарати амбулаторно. "Це пов’язано з ризиком отримати неконтрольовану імунну реакцію і появу так званого "цитокінового шторму". І в жодному випадку не можна застосовувати безконтрольно та без показань антибіотики. Жодна профілактика антибіотиками не працює. Це доведено сотнями хворих, які надходять до лікарень і які до цього пропили не один курс антибіотиків, але все одно потрапляють у стаціонар. Виснажені, налякані та збентежені", – розповідає Євген Дубровський.

Водночас лікар додав, у разі, якщо після перших 4-5 днів симптоматичного лікування стан не покращується, "треба зробити певний курс обстежень та попередити можливі ускладнення".

Нагадаємо, раніше Євген Дубровський розповів, чому виникають ускладнення у хворих на COVID-19.

Своєю чергою лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський наголосив, що позитивний настрій, рясне пиття і свіже повітря – важливі передумови для одужання хворих з коронавірусом у рідних стінах.

Відео Для госпіталізації з коронавірусом не обов`язкове підтвердження ПЛР-тестуванням – Максим Степанов

Голова партії "За майбутнє" Ігор Палиця в ефірі ток-шоу "Право на владу" сказав, що українці, які мають симптоми коронавірусу, але мають негативний ПЛР-тест, лікуються як хворі на пневмонію. На що міністр охорони здоров`я Максим Степанов відповів, що підтвердження ПЛР-тестуванням для госпіталізації хворого на коронавірус вже не є обов`язковим. Більше про коронавірус в Україні

Для госпіталізації з коронавірусом не обов`язкове підтвердження ПЛР-тестуванням – Максим Степанов

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин