Як працюватимуть дитячі садочки: дітей не змушуватимуть носити маски

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Максим Степанов назвав основні умови, яких мають дотримуватися працівники дитячих садочків.

Українські дитячі садки відкриються відзавтра, 25 травня, проте не всі. В тих областях, які ще не перейшли на другий етап пом'якшення карантину, садочки будуть закриті.

Про це на брифінгу у суботу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Від 25 травня в Україні дозволяється робота дитячих садочків. Вона дозволяється як чергове пом'якшення нашого карантину. Хочу наголосити, що вона дозволяється у нашому другому етапі по тих критеріях, по тих областях, які пройшли у цей другий етап", – сказав Степанов.

Водночас він додав, що в багатьох нинішніх правилах протиепідемічних заходів, які повинні бути у дитячих садочках, є багато фантазій.

"Велике прохання читати документи, читати те, що саме рекомендує МОЗ, і які правила ми встановлюємо для роботи наших садочків", - наголосив міністр.

Зокрема, насправді в садочках діють такі заходи:

  • перед початком роботи закладу усім працівникам вимірюють температуру;
  • дітям вимірюватимуть температуру перед входом у заклад;
  • працівники і діти, температура яких буде вищою за 37,2 не допускаються у заклад;
  • батьки, які приводять дитину до закладу, мають користуватися масками;
  • заклади мають бути оснащені антисептиками і діти користуються ними виключно під наглядом вихователя.

Крім того, в садочках не можна використовувати багаторазові рушники, м'які іграшки та килими з довгим ворсом. Всі діти, які приходять до садочків, повинні мати з собою змінну пару взуття. Також забороняється проводити масові заходи за участі більше, ніж однієї групи дітей та за участі глядачів.

"Дитячий садочок повинен мати 5-денний запас усіх необхідних засобів захисту та дезінфекційних засобів. Навчати працівників правил правильного використання засобів захисту та організувати контроль виконання цих правил. Замінити тверде мило на рідке, а тканинні рушники - на паперові. Попередити батьків про особливі умови роботи закладу. Регулярно прибирати приміщення з дезінфекційними засобами, регулярно провітрювати приміщення, тимчасово відсторонити від роботи осіб з групи ризику", - сказав Степанов.

Також він додав, що в правилах не йдеться про постійне носіння дітьми масок.

Раніше повідомлялося, що освітяни в Івано-Франківську заявили, що відкривати дитячі садки нині небезпечно, а більшість карантинних рекомендацій МОН виконати майже неможливо.

Залиште свій коментар

Вибір редакції