"Як зліт космічного апарата з космодрому": яка ситуація з коронавірусом в Україні і що чекає попереду

"Як зліт космічного апарата з космодрому": яка ситуація з коронавірусом в Україні і що чекає попереду

Цілком може статися, що надати допомогу буде нікому і ніде.

В Україні смертність від коронавірусної хвороби СOVID-19 в рази перевищує цей показник у Європі, бо там активно тестують населення. Колишній представник МОЗу Павло Ковтонюк оцінює нинішню ситуацію із СOVID-19, як "зліт космічного апарата з космодрому". Такий, за його словами, має вигляд крива захворюваності і смертей.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов оцінює ситуацію із СOVID-19 як контрольовану і говорить про низьку летальність.

"Те, що стосується летальності, у нас показник в Україні складає 2,1%. Ми знизили цю летальність на 30%, якщо порівнювати це із першими числами квітня. Вона у нас була на рівні 3%", - заявив Степанов.

Мовляв, це досягнуто завдяки дієвим карантинним обмеженням. Які можуть комусь не подобатися, зазначив міністр.

"Цей показник не годиться для того, щоб проілюструвати, яка є імовірність летального, поганого сценарію смертельного в цей конкретний момент, при цих умовах і в цій країні", - каже заступник міністра охорони здоров'я 2016-2019 років Павло Ковтонюк.

Заступнику Уляни Супрун, Павлу Ковтонюку якраз дії міністерства і не подобаються. Замість терміну "летальність", на його думку, слід вживати "смертність". Бо саме вона показує, що Україна наближається до тієї ситуації, яка була навесні в Європі.

"Ось так виглядає крива смертності у Франції. За останні два тижні від ковіду там померли 324 людини. В Німеччині – 47, Великій Британії – 124. Італії – 126. А в Україні – 621 людина. Зараз у нас як зліт космічного апарата з космодрому виглядає крива і захворюваності, і смертності. На відміну від Європи, де цього нема", - каже Ковтонюк.

Тобто, в Україні від коронавірусу помирає усе більше, коли в Європі, навпаки, – смертність низька. Наче і ПЛР-тестів роблять усе більше. У МОЗі звітують про 30 тисяч на добу.

"Це кількість випадків, які виявлені за допомогою лабораторного тестування. Більше ні про що це не говорить", - каже інфекціоніст, колишній гендиректор Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта.

Відео Коронавірус в Україні: чи бачимо ми реальну картину епідемії та що означають цифри статистики

Новий рекорд захворюваності на коронавірус цього тижня - 3 144 інфікованих за добу. І 72 людини за добу померли. Такого з початку епідемії в Україні ще не було. Чому ж в Україні від коронавірусу помирає усе більше, коли в Європі навпаки - смертність низька, чи бачимо ми реальну картину епідемії і що про епідситуацію думають фахівці – у сюжеті. Більше про коронавірус в Україні

Коронавірус в Україні: чи бачимо ми реальну картину епідемії та що означають цифри статистики

Оці 2 з половиною, три 400 випадків виявлених хворих за добу – це та кількість, яку Україна може зробити на потужностях своїх лабораторій. І все. Якби тестувальних систем було більше, то і випадків би фіксували значно більше.

На думку Курпіти, потрібно або нарощувати спроможність, доставляти додаткове лабораторне обладнання, або використовувати інші тести.

Ще мають бути дані про кількість контактних осіб. З ким із них вдалося зв’язатися і скількох протестувати, щоб виявити, хворі вони чи ні. Якщо так – то ізолювати, аби хвороба не ширилася далі.

"Осінньо-зимовий період ми пройдемо разом із ковідом. До березня. Кількість хворих, можливо, не буде стрімко зростати, але вона буде дуже високою. В межах 5-6 тисяч людей щодня", - каже інфекціоніст.

Ще один важливий аспект у боротьбі із СOVID-19 – це вчасно надана допомога. У важких випадках – це місце в лікарні, ще важливіше - в реанімації,  і кваліфікований медперсонал.

За словами міністра Степанова, в Україні із 26 тисяч ліжкомісць заповнено 45% хворими на коронавірус. Але ці цифри ніби середня температура тіла по Києву. Якщо розглядати "червоні" зони, то все має інакший вигляд.

"У нас є такі критичні цифри. З того, що я бачу, у Чернівецькій області - 72%, Чернігівська область -  63%, Одеська область – 66%", - каже Володимир Курпіта.

Цілком може статися, що надати допомогу буде нікому і ніде. Саме така ситуація була в Італії та Іспанії на початку пандемії. Тоді ж в Європі і в Україні був локдаун. Зараз в ЄС чітко заявили, що на локдаун не підуть, бо навчилися стримувати хворобу. Завдяки тестуванню, зокрема. А в Україні жорсткий карантин цілком реальний.

"Це може статися, коли переповняться лікарні. Єдиним виходом буде, власне, зупиняти людей фізично, щоб вони не рухались", - пояснює Павло Ковтонюк.

Потужності для ПЛР-тестування країна збільшила, але не достатньо. Ліжкомісця поки що є. Має лишатися і здоровий глузд – носіння масок там, де це потрібно, миття рук та уникнення масових зібрань – весіль, конференцій, нарад. Здається, чимало українців про це забули.

Нагадаємо, що в Україні 13 вересня COVID-19 зафіксували у 2 476 людей. Загалом у країні вже 154 335 осіб заразилися недугою. Померло упродовж минулої доби 30 хворих, одужати змогли 547 пацієнтів.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів