"Є проблеми": Степанов розповів про ПЛР-тестування на коронавірус

"Є проблеми": Степанов розповів про ПЛР-тестування на коронавірус

Кількість тестувань на добу МОЗ планує збільшити.

Міністерство охорони здоров'я України планує збільшити кількість ПЛР-тестувань на коронавірусну хворобу COVID-19 до 25 тисяч на добу вже у вересні.

Про це у четвер, 6 серпня, повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов під час брифінгу у Львові.

"Коли я очолив Міністерство охорони здоров'я, ми робили 200 тестувань на добу. Сьогодні було зроблено майже 18 тисяч тестувань на добу. Завдання, яке поставлено, щоб ми вийшли десь на 25 тисяч вже у вересні тестувань на добу. В нас є затверджені алгоритми, щоб люди, у кого є симптоматика на коронавірусну хворобу, щоб максимально швидко їм робили тести і без будь-яких зволікань. Звичайно, воно виникає, бо не вистачає людей, які можуть робити, не вистачає устаткування, яке ми постійно наповнюємо", - розповів він.

Степанов зазначив, що за 4 місяці було в рази збільшено кількість тестувань, але досі виникають деякі проблеми.

"Але ми визнаємо, що так, дійсно, є проблеми. Але ми чітко знаємо, в який спосіб їх вирішувати. Вирішуємо, в тому числі, інколи точково цю проблематику. В нас є критерій по хворим, які є контактними особами з людиною, у якої підтверджено коронавірусну хворобу. Ми достатньо чітко визначаємо по цьому алгоритм. Але інколи виникає питання, в тому числі щодо скерування цих хворих, в тому числі і до сімейних лікарів інколи виникає питання, в якій спосіб", - зазначив очільник МОЗ.

Також Степанов додав, що є й "людський фактор".

Як повідомлялося раніше, в Україні станом на 30 липня проведено 1 млн 13 тис. 793 тестування на коронавірусну хворобу COVID-19 методом ПЛР-дослідження. Загальна кількість осіб, яких обстежили методом ПЛР на COVID-19, становила 963 тис. 851.

Відео Найближчим часом в Україні втричі зросте кількість тестувань на коронавірус

Ще більше тестів на коронавірус. Всесвітня організація охорони здоров'я та ЄС передали Україні обладнання та реагенти для тестування на COVID-19. Їх отримають 27 лабораторій по всій країні. Це дасть змогу збільшити кількість тестувань на коронавірус утричі. Загальна вартість медичного вантажу – 3,5 мільйони євро. Від початку пандемії Україна вже збільшила кількість ПЛР-тестувань на добу - із 300 до 14 тисяч. Загалом працюють 83 лабораторії.

Найближчим часом в Україні втричі зросте кількість тестувань на коронавірус

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів