Федерація кіберспорту України: історія, досягнення та плани на майбутнє

Федерація кіберспорту України: історія, досягнення та плани на майбутнє

Досягнення UESF і її роль у розвитку національного кіберспорту.

Розвитком кіберспорту в країні займаються не тільки комерційні організації, які впливають на індустрію за допомогою свого бізнесу. В Україні діють і громадські організації, які проводять турніри, навчають молодих гравців, створюють галузеву інфраструктуру і, загалом, стимулюють зростання сфери. Одна з найуспішніших серед них – Федерація кіберспорту України.

Історія Федерації

Федерація кіберспорту України (Ukrainian Esport Federation, UESF) була створена в 2017 році в місті Дніпро з метою розвитку і підтримки кіберспорту в країні. Її регіональні представництва були відкриті в 23 областях України. Членами організації виступив ряд відомих українських кіберспортсменів, зокрема Єгор "markeloff" Маркелов, Арсеній "сeh9" Триноженко, Олексій "xaoc" Кучеров, Кирило "ANGE1" Карасьов і багато інших.

Від 2018 року в країні почала свою діяльність ще одна Федерація кіберспорту (Esports Ukraine), яка також активно працювала на території України, проводячи різні всеукраїнські кіберспортивні заходи. 2020 року федерації об'єдналися в одну організацію для досягнення загальної мети.

Досягнення UESF

Від 2018 року федерації спільно провели понад 250 турнірів і розіграли кілька мільйонів гривень призових. Щорічно в їхніх турнірах беруть участь десятки тисяч людей.

Також UESF відкрила дві суперсучасні кіберарени у Дніпрі і Харкові, а в кінці 2020 року запустила першу українськомовну студію для освітлення своїх турнірів. Тоді ж, після офіційного визнання кіберспорту, стартував і перший національний Кубок України з CS:GO.

Федерація проводить такого роду заходи, щоб дати можливість талановитим гравцям проявити себе і отримати шанс розвиватися в напрямку професійної сцени. Ця ініціатива має величезний успіх, наприклад, на участь в Кубку України зареєструвалося 305 команд.

Визнання кіберспорту офіційним видом спорту

Федерація кіберспорту України – саме та організація, завдяки якій кіберспорт був визнаний офіційним видом спорту в країні. Це було одним з відправних пунктів глобальної національної кіберспортивної стратегії Федерації від моменту її заснування. Від 2018 року представники UESF вели переговори із Міністерством молоді та спорту України, готували документи, відвідували конференції в різних країнах, проводили зустрічі з представниками інших федерацій, стали членами багатьох найбільших міжнародних федерацій та організацій.

Завдяки активній роботі протягом багатьох років, Федерація єдина відповідає критеріям Міністерства молоді та спорту України. Її члени підготували повний пакет документів для визнання виду спорту і подали у Міністерство. 2020 року їхні старання увінчалися успіхом.

А вже 26 січня 2021 року Міністерство молоді та спорту України офіційно затвердило загальні Правила кіберспорту, які були розроблені спеціалістами UESF на підставі Правил Міжнародної федерації кіберспорту (IESF) та за підтримки Міністерства. Цей крок закладає основу формування нормативно-правової бази українського кіберспорту.

Ексклюзивні коментарі від керівників UESF

Спеціально для TSN.UA, керівники Федерації розповіли, яким бачать майбутнє українського кіберспорту і роль UESF в ньому.

Голова правління UESF Іван Данішевський:

"Україна має всі шанси стати провідним кіберспортивним хабом Європейського та СНД-регіонів. Цьому сприяють і багата кіберспортивного історія, понад 3 млн залученої в кіберспорт молоді і не тільки молоді, досвід у створенні та запуску різних освітніх програм у сфері кіберспорту, дешевий швидкісний інтернет, низька вартість організаційних витрат і оренди локацій, а також розвинена міська інфраструктура в великих містах України.

Відомі організатори світових кіберспортивних івентів, такі як WePlay Esports і StarLadder, також базуються в Україні. Цьому сприяє і зручне розташування в центрі Європи, і те, що для більшості країн не потрібна віза на в'їзд в країну.

Федерація постійно підтримує комунікацію з багатьма іноземними організаціями і популяризує Україну на всіляких майданчиках для здійснення цієї мети. Ми цілком впевнені, що ця галузь буде набирати все більшої популярності, і важлива роль у цьому процесі відведена саме Федерації кіберспорту України ".

Віцепрезидент UESF Артур Єрмолаєв:

"Ми багато років спостерігаємо за кіберспортивною сценою. Українці проявляли себе як одна з найсильніших кіберспортивних націй. Наші спортсмени безліч разів ставали кращими в світі з різних дисциплін. Але існує величезна прірва між професійною сценою та аматорами.

Все тому, що в Україні ніколи не було повноцінної екосистеми саме для початківців, спортсменів-любителів. Така екосистема, на нашу думку, і стане тим трампліном, який дозволить допомогти подолати цю прірву. Це є основною метою Федерації.

Що для цього потрібно?

Інфраструктура. У нас відкриті відділення в кожній області України. За час своєї роботи ми допомогли відкритися більш ніж 10 кіберспортивним клубам і аренам у різних куточках країни, не рахуючи тих, які ми побудували самі в Дніпрі і Харкові. Вони вважаються найбільшими в Україні. Також ми хочемо, щоб у майбутньому в кожній школі та університеті з'явилися сучасні ігрові комп'ютерні класи.

Єдиний турнірний календарний план. Ми організовуємо у всіх областях України понад 80 турнірів на рік. Також у нас проходить два Кубка України і один чемпіонат України в рік. Уже в цьому році ми запустимо всеукраїнські шкільні та студентські чемпіонати.

Освіта. У найближчі наші плани також входить впровадження кіберспортивних класів у шкільну та студентську програми. За підтримки різних міністерств і комітетів ми разом будемо розробляти інформаційно-методичну базу для навчальних закладів і спільно готувати фахівців у сфері кіберспорту. Завдяки цьому ми зможемо з раннього віку прищеплювати правильний підхід до електронного спорту, його тренувальним процесам і т.д.

Туризм. Україна є привабливим майданчиком для проведення великих світових кіберспортивних подій, що може привабити безліч туристів до нашої країни. Робота Федерації якраз і полягає в тому, щоб представляти і популяризувати Україну в світі.

Все це і є та екосистема, яка так потрібна Україні для досягнення успіху на кіберспортивній арені. Завдяки цьому ми дамо шанс десяткам тисяч Українців на майбутнє в кіберспорті і привернемо увагу до України, як конкурентоспроможного майданчику для проведення міжнародних заходів!

З 2017 року ми бачимо плоди своєї діяльності. У нас вже є кілька кейсів, коли спортсмени із різних регіонів України, які брали участь у наших турнірах, були помічені і вже підписали контракти з професійними організаціями, де заробляють гроші своєю улюбленою справою. Наше завдання збільшити кількість подібних кейсів.

Я повністю впевнений в успішному кіберспортивному майбутньому нашої країни. Нехай попереду і чекає багато роботи, але ми до неї готові!"

Повʼязані теми:

Наступна публікація