Кіберспорт на телебаченні: у світі, Україні та Росії

Дата публікації
Перегляди
330
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кіберспорт на телебаченні: у світі, Україні та Росії

Світові, українські та російські телеканали, які показували кіберспорт.

На телебаченні регулярно транслюють спортивні змагання, є чимало каналів, які цілком присвячені спорту. Кіберспорт вже за різними параметрами зрівнявся з багатьма традиційними дисциплінами, але його присутність на ТБ досі рідкість.

Причин чимало, однак, головних дві. Перш за все, фанати кіберспорту надають перевагу перегляду турнірів на інтернет-майданчиках (Twitch, YouTube та ін.). У той же час, основна аудиторія ТБ не знайома з кіберспортом і правилами популярних ігор, і донести їй цінність подібно контенту досить непросто.

І все ж є канали, які на це зважилися. Пропонуємо докладніше розібрати найбільш показові кейси.

Світовий досвід

Ще в 2000 році в Республіці Кореї з'явилося два телеканали, які спеціалізувалися на трансляціях ігрового контенту і кіберспортивних змагань. MBC Game пропрацював до 2012 року, а OGN (OnGameNet) закрився в 2015-му. Загалом, на них показували ігри із дисциплін StarCraft, Starcraft II, League of Legends і Overwatch, а також чемпіонати World Cyber Games.

В Європі першовідкривачем став шведський телеканал TV6, який вже близько десяти років транслює турніри DreamHack, що проходять у країні. На каналі показували і інші змагання з CS:GO та Dota 2, зокрема, чемпіонати The International.

У світових масштабах важливим кроком став показ чемпіонату The International 2014 на каналі американської телемережі ESPN. Співзасновник і коментатор студії Maincast Віталій "v1lat" Волочай у ЛУК для TSN.UA зазначив:

"Вперше я повністю усвідомив масштаб того, що чекає на кіберспорт, десь у 2014 році. Призовий фонд The International перевищив $10 млн, а сам турнір показували на ESPN – найбільшому спортивному каналі світу".

На каналах телемережі ESPN також транслювалися й інші події з Dota 2, League of Legends, Hearthstone, Call of Duty, CS:GO та ін.

У 2016 році в Малайзії з'явився кіберспортивний канал eGG Network. У 2015-му він з'явився як Astro SuperSport Plus – підрозділ популярного спортивного каналу, першим кіберспортивним змаганням, яке на ньому показали, став The International 2015. На eGG Network трансляції ведуться англійською, крім Малайзії, він також доступний у Південно-Східній Азії, Сингапурі, Індонезії, Австралії та на Філіппінах.

Німецький телеканал SPORT1 вперше показав турнір із Dota 2 у 2016 році, ним став ESL One Frankfurt 2016. У серпні 2017 року він також уклав партнерство з ESL на трансляцію кількох турнірів компанії.

У 2019-му телекомпанія SPORT1 запустила свій перший кіберспортивний канал eSPORTS1, орієнтований на німецькомовну аудиторію, а до кінця 2020 року відкрила загальноєвропейський канал eSportsONE, який транслює змагання для глядачів із Бельгії, Словаччини, Чехії, Нідерландів, Норвегії та Швеції.

Телекомпанія активно співпрацює з ESL, NBA 2K League і Psyonix. У квітні 2021 року вона також розширила співпрацю з Activision Blizzard, що продовжило ексклюзивні права SPORT1 на трансляцію матчів Overwatch League в Німеччині, Австрії та Швейцарії, а також дозволило висвітлювати інші офіційні ліги від Blizzard.

На каналах eSPORTS1 і eSportsONE висвітлюватимуть турніри Hearthstone Masters Tour, Hearthstone Grandmasters, World of Warcraft Arena World Championship і Mythic Dungeon International.

Росія

У 2015 російський канал 2×2 вперше показав фінал World Championship із League of Legends, а в 2017-му – EPICENTER із CS:GO. У жовтні 2016 року телеканал "Матч ТВ" і кіберспортивний холдинг ESforce оголосили про стратегічне партнерство. Першим турніром, який показав канал, став EPICENTER: Moscow із CS:GO. У червні 2018 року на "Матч ТВ" також транслювали Supermajor із Dota2.

У грудні 2015 року компанія Game Show запустила профільний кіберспортивний телеканал під своїм брендом. Він висвітлював змагання з League of Legends, Dota 2, FIFA та інших дисциплін.

Але вже в січні 2018 року він був підданий ребрендингу, змінивши назву, логотип і концепцію. Крім кіберспортивного контенту і програм про ігри, на ньому почали показувати передачі про кіно, комікси і технології. Спершу він носив назву "Е", а після – E TV.

Україна

У 2014 році на українському телеканалі "PRO BCE" (від 2017-го – "8 канал") показали турнір DreamHack Winter 2014 із CS:GO. Після на каналі з'явилися передачі, присвячені кіберспорту і іграм, а в 2015 році в межах програми "Поза грою" на "PRO BCE" вийшло інтерв'ю з Віталієм "v1lat" Волочаєм.

Є ймовірність, що кіберспорт ще повернеться на українське телебачення. Українська професійна кіберспортивна асоціація (UPEA) планує створити Українську професійну кіберспортивного лігу (УПКЛ). Head of events в UPEA, власник порталу gameinside.ua іта клубу ASUS CyberZone Геннадій Веселков у ЛУК для TSN.UA заявив:

"УПКЛ стане регулярною лігою, в якій братимуть участь найсильніші команди країни. Її будуть професійно транслювати в Інтернеті та, сподіваюся, на телебаченні, як серйозний спорт".

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
330
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація