Заміна карти Train на Ancient у CS:GO: подробиці та реакція спільноти

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Заміна карти Train на Ancient у CS:GO: подробиці та реакція спільноти

В офіційному турнірному пулі CS:GO карту Train замінили на Ancient.

У ніч проти 4 травня відбулося важливе оновлення в грі CS:GO, яке матиме істотний вплив на її кіберспортивну сцену. Крім додання платної підписки, нового кейсу та оновлення моделі курки, реліз нового патчу також ознаменував заміну Train на Ancient в офіційному турнірному пулі карт.

Попередня зміна в мапулі відбулася з оновленням від 29 березня 2019 року, коли карту Cache замінили на Vertigo.

Специфіка заміни

До офіційного набору входить сім карт, які доступні командам на турнірах із CS:GO. Нещодавно до нього входили: Inferno, Mirage, Nuke, Vertigo, Overpass, Dust 2 і Train. Мапул не змінювався досить довго, як і зброя, що викликало чимало нарікань на застій мети.

У всіх професійних команд є "сильні" та "слабкі" карти, під кожну розробляються індивідуальні стратегії. Ротація дозволяє урізноманітнити гру та зробити її більш видовищною. З тим, що зміни потрібні, згідна більшість представників професійної сцени. Однак самі зміни припали до смаку не всім.

Карта Train користувалася досить низькою популярністю. Згідно зі статистикою, якою поділився стример і кастер Voo у себе в Twitter, серед команд із топ-10 і топ-30 рейтингу HLTV.org вона була на сьомому місці за частотою піків. При вибірці з топ-20 Train посіла шосте.

Загалом, замінити менш популярну карту досить логічно, але вибір Ancient виявився досить непередбачуваним. Цю карту додали до гри у грудні 2020 року разом з операцією Broken Fang. За цей час Ancient не зазнала особливої популярності, але отримала критику за концепт і проблеми із балансом. Розробники планують допрацьовувати карту, однак поліпшення в перспективі задовольняють не всіх, тим більше, що на турнірах вона з'явиться вже скоро.

На найближчому RMR-турнірі, який для СНД-регіону відбудеться 12–30 травня, буде використовуватися старий мапул. Але вже після командам доведеться освоюватися з новим. Першим офіційним турніром, який буде використовувати Ancient замість Train стане Elisa Invitational Summer 2021. Він пройде від 28 червня до 3 липня, кваліфікації ж стартують 6 травня.

Попередня заміна картки

Як вже було сказано вище, попереднє оновлення офіційного турнірного набору карт відбулося більше двох років тому. Заміна карти Cache на Vertigo не була простою.

Cache вважалася однією з найпопулярніших карт на професійній CS:GO-сцені. У 2015 році вона займала першу позицію за частотою піків, у 2016-му – другу. У наступні роки також регулярно входила до четвірки найкращих, поки не була відправлена на переробку, з якої так і не повернулася.

У той же час, Vertigo так і не набула особливої популярності. Протягом останніх двох років карта стабільно посідає останні місця, її і в 2021-му часто відправляють в бан у турнірних матчах.

За даними ресурсу Leetify, в квітні 2021 року в режимі матчмейкінгу Vertigo посіла останнє сьоме місце за піками.

Реакція спільноти

Учасник українського клубу Natus Vincere Олександ "s1mple" Костильов, який очолює список найкращих світових гравців у CS:GO за весь час від HLTV.org, посміявся з нововведень у себе в Twitter.

 

Ексгравець команд Natus Vincere з Counter-Strike 1.6 і CS:GO, коментатор, аналітик, стример і відеоблогер Арсеній "ceh9" Триноженко випустив на своєму YouTube-каналі ролик, в якому висловився наступним чином:

"Valve викотили незвичайний апдейт, а точніше апдейт, який може дуже сильно заруінити, як мені здається, всю професійну сцену".

Український коментатор Олексій "yXo" Малецький висловив думку, що Ancient абсолютно не підходить для змагань, і розробники не врахували потреби кіберспортсменів.

 

Тренер молодіжного складу Natus Vincere Junior Аміран "ami" Рехвіашвілі в групі NAVI у "ВКонтакті" висловив здивування тим, що розробники прибрати карту Train, а не Mirage або Dust 2. На його думку, Train була однією з найбільш цікавих і складних карт. Також він зазначив, що Ancient дуже нагадує карту Ascent у грі Valorant від Riot Games. Своє ставлення Аміран підсумував так:

"Загалом, я засмучений, що прибрали Train, але радий, що почали оновлювати мапул. Думаю, це трохи освіжить сцену".

Гравець Team Dignitas Патрік "f0rest" Ліндберг у себе в Twitter зазначив, що буде сумувати за Train, проте її заміна освіжить враження від гри для професійних гравців.

Учасник білоруської команди Nemiga Gaming Ігор "lollipop21k" Солодков у себе в групі в "ВК" також прокоментував оновлення позитивно. На його думку, Train була гіршою картою в мапулі, й її заміні вони із командою дуже раді.

Кіберспортивний журналіст, аналітик і відеоблогер Олександр "Petr1k" Петрик цілком підтримав рішення розробників, про що і повідомив у себе в Twitter.

 

Думки розходяться разюче, але чи стане оновлення катастрофою або ж принесе до гри необхідне різноманіття, стане відомо лише згодом.

Наступна публікація