1 травня в Історії

1 травня в Історії

У 1884 році в Чикаго почали будівництво 10-поверхового будинку — першого хмарочоса.

У день солідарності трудящих в Чикаго почали будівництво  першого хмарочоса — 10-поверхового будинку, а в Нью-Йорку відкрили найвищу у світі будівлю.

 1 травня День міжнародної солідарності трудящих —свято, що відзначається в 142 країнах, 1 травня 1886 року американські робітники організували страйк із вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією. У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам'ять про виступ робітників Чикаго прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Уперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений у 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції і деяких інших країнах.

У 1884 році в Чикаго почали будівництво 10-поверхового будинку — першого хмарочоса.

Будинок був висотою у 42 метри. Незважаючи на не дуже вражаючі характеристики, за конструкцією це був перший сучасний хмарочос, збудований за допомогою сталевого каркаса. Це у свою чергу звільнило від напруги стіни, завдяки чому вони були унікально тонкими. Будинок був зруйнований в 1931 році.

1931 рік — у Нью-Йорку пройшла офіційна церемонія відкриття найвищої у світі будівлі — 102-поверхового "Емпайр Стейт Білдінг", збудованої всього за один рік.

Будівля вартістю 40 мільйонів доларів залишалась найвищою у світі до 1972 року, коли в Мангеттені було збудовано башти Міжнародного торгового центру.

1954-го в Сеулі Мун Сан Мен заснував Церкву об'єднання (Асоціація Святого Духа за об'єднання всесвітнього християнства). Сьогодні церква має послідовників більш, ніж у 150 країнах світу.

У 1978-му японець Наомі Уемура самотужки досяг Північного полюсу на собачій упряжці — перший у світі.

2004 року відбулося найбільше розширення в історії ЄС.

Членами Європейського Союзу стали Естонія, Кіпр, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина та Чехія.

1 травня народилися:

У 1917-му Федір Хитрук, російський кінорежисер-мультиплікатор ("Вінні-Пух", "Пригоди Боніфація").

1920 року народилася Нонна Копержинська, українська актриса театру й кіно. Тітка Секлета у фільмі "За двома зайцями", Рогнеда Карпівна в "Королеві бензоколонки".

1945 рік Василь Зінкевич, український співак.

Він став першим чоловіком-солістом в жіночому ВІА "Смерічка", куди через рік потрапив юний Назарій Яремчук. Керував ансамблем Левко Дутківський. Це сталося у 1968 році, а через три роки його знав весь СРСР — "Червона рута" стала кращою піснею в країні.

У 1954 році народився Сергій Ківалов, український політик і юрист.

Народний депутат України ІІІ-VI скликань (зараз - від Партії регіонів), ректор Одеської національної юридичної академії.  Голова Центрвиборчкому під час президентських виборів 2004 році (в усній народній творчості отримав прізвисько "Серьога-Підрахуй").

1973-го народився Жанна Усенко-Чорна, український юрист, заступник голови Центральної виборчої комісії (член ЦВК – з 2004 року ). Заслужений юрист України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація