10 грудня з погляду Історії.

Кажуть, що існує три речі на які можна дивитися безкінечно: на воду, на вогонь і на футбол. 10 грудня - Всесвітній день футболу.

У світі в футбол грають понад 120 мільйонів професійних футболістів і незліченна армія любителів. За кількістю гравців і глядачів у більшості країн футбол - гра номер один. Навіть в тих країнах, де він не є найпоширенішим видом спорту: США, Австралія, Індія, Китай.

У 1866 році 63-річний Федір Тютчев написав свій найвідоміший чотиривірш:

Умом - Россию не понять,
Аршином общим не измерить.
У ней особенная стать -
В Россию можно только верить.


1901 року в Стокгольмі відбулося перше вручення Нобелівських премій.

Першими лауреатами стали фізик Вільгельм Конрад Рентген (Німеччина), хімік Якоб Хендрик Вант-Гофф (Голландія), мікробіолог Еміль Адольф Берінг (Німеччина), письменник Франсуа Арман Сюллі-Прюдом (Франція), а Нобелівську премію миру отримали відразу два лауреати - швейцарець Анрі Жан Дюнан і француз Фредерік Пассі.

1941рік – у Південнокитайському морі японська авіація знищила британські кораблі "Репульс" і "Принц Уельський", загинуло близько 800 моряків.

В 1948-му Генеральна асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини. Відтоді 10 грудня відзначається як День прав людини.

1981-го американський журнал The New England Journal of Medicine опублікував замітку про нове захворювання, яке призвело до загибелі 95 чоловік, в основному серед гомосексуалістів. Пізніше недуг отримав назву «синдром набутого імунодефіциту» (СНІД).

Цього дня народилися…

1798 рік - Олександр Брюллов, російський архітектор, брат художника Карла Брюллова.

Він збудував у Петербурзі Михайлівський театр, Пулковську обсерваторію, будівлі Гвардійського екіпажу на Двірцевій площі, був автором інтер'єрів Зимового палацу…

В 1821-му - Микола Некрасов, російський поет, автор поем "Селянські діти", "Мороз", "Червоний Ніс", "Кому на Русі жити добре", "Російські жінки".

1918 року - Анатолій Тарасов, радянський хокеїст, футболіст, визначний хокейний тренер.

Як футболіст грав за одеське "Динамо" й ЦДКА (Москва). Як хокеїст – виступав за ВВС МВО і ЦДКА-ЦДСА (триразовий чемпіон СРСР). Старший тренер армійського клубу.18 разів приводив команду до золотих медалей чемпіонату СРСР.
14 років тренував збірну Союзу – виграв три Олімпіади (1964, 1968, 1972 роки), дев'ять чемпіонатів світу, 11 чемпіонатів Європи. Заснував юнацький турнір "Золота шайба".

В 1940 році народилася Анна Дмитрієва, радянська тенісистка, 18-разова чемпіонка СРСР у різних розрядах, перша представниця СРСР на Уїмблдоні.
Після завершення кар’єри - спортивна коментаторка.
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: