10 листопада. День в Історії

Вважаєте, що історія не може бути цікавою? Тоді, перегляньте нашу рубрику…

1764-й — Катерина ІІ скасовує гетьманство, передавши всю повноту влади в Україні президенту Малоросійської колегії Петру Рум'янцеву.

1928-го у Києві відкрито будинок-музей Тараса Григоровича Шевченка.

1955 року в Севастопольській бухті стався вибух під флагманським кораблем Черноморського флоту лінкором "Новороссийск", який за 2 г. 45 хв. перекинувся й потонув. Загинуло 609, поранено 139 моряків.

У 1970 році запущено космічну станцію "Луна-17".

Радянський Союз запустив космічну станцію "Луна-17", котра через тиждень здійснила м'яку посадку на Місяць в районі Моря Дощів і доставила на супутник самохідний пристрій "Луноход-1", який протягом майже року подорожував поверхнею Місяця і передавав на Землю наукову інформацію про поверхню супутника.

У 1993-му групою сектантів «Білого братства», очолюваного Мариною Цвигун (Марія Деві Христос), та Юрієм Кривоноговим (Іоанн Свамі), було проголошено "кінець світу".

Сектанти захопили київський Софійський собор з метою масового самознищення. Міліція затримала сектантів, що поклало край діяльності «Білого братства» та викликало низку самогубств прихильників секти в Україні та країнах СНД.

У 2004 році вийшов Firefox 1.0

Одержав схвальні відгуки від багатьох видань, включно із «Форбс» і «The Wall Street Journal» .З більш ніж 25 мільйонами завантажень з головного сайту в перші 100 днів після випуску версії 1.0, Firefox став однією із найуживаніших програм із відкритим кодом.

В цей день народилися…

У 1483 році народився Мартін Лютер, німецький монах-августинець, теолог, ідеолог і лідер Реформації (95 тез).

1888 року - Андрій Миколайович Туполєв, російський авіаконструктор (літаки серії "Ту").

У 1919-му - Михайло Калашников, російський конструктор стрілкової зброї (АК, АКМ).

Автомат Калашникова - найпоширеніша у світі стрілецька зброя. Найбільш доступний автомат. Автомати та кулемети системи Калашникова знаходяться на озброєнні у 55 країнах світу.. Може стріляти як чергами, так і одиночними пострілами. Відрізняється високою надійністю і простотою обслуговування.

У 1955-му народився  Роланд Еммеріх, американський кінорежисер, продюсер, сценарист (Патріот, Годзилла, День незалежності, Універсальний солдат, Зоряні ворота).
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: