12 березня в Історії

Дата публікації
Перегляди
2835
Поділитись:
WhatsApp
Viber
12 березня в Історії

12 березня 1894 року Coca-Cola почала вперше продаватись у пляшках.

Як розвивалися події в цей день у минулому.

 У 1894 році Coca-Cola почала вперше продаватись у пляшках.

Кока-колу винайшов американський фармацевт Джон Пембертон 29 березня 1886 в Атланті як новий лікувальний напій. У 2007 році стало широко відомо, що саме екстракт кошенілі надає своєрідний колір найпопулярнішим напоям Coca-Cola і Pepsi-Cola. Кощеніль - хоботна комаха ряду рівнокрилих, яка живиться соками рослин, шкідник сільськогосподарських культур і плодових дерев. З барвної речовини, наявної в тілі самиці цієї комахи, виготовляється яскраво-червона фарба – кармін Цей факт став досить широко відомий лише після досліджень учених, які відкрили цю інформацію, до цього рецепт напоїв утримувався в суворій таємниці.. Нині напій продається більш ніж в 200 країнах по всьому світу. В 2009 році компанії вдалося збільшити вартість своє торгової марки на 3%, до 68,7 мільярдів доларів.

1896 рік — у Петербурзі в приміщеннях університету за допомогою винайденого Олександром Поповим приладу передано першу у світі радіограму(повідомлення, передане по радіо).

1912 року США засновано рух The Girl Guides, пізніше названий "скаутським".

В 1923-му  американський радіоінженер Лі Дефорест продемонстрував технологію накладання звуку на плівку ігрового фільму. Дефорест назвав своє відкриття "фонофільм", сьогодні ж його називають "саундтрек".

1933 року свастика та імперський прапор стали офіційними символами Німеччини.

Найдавніші свастико-подібні символи відомі з зображень на кераміці, що датується 4 тис. до н.е. Сама ж назва походить від санскритських слів "su" ("добре") і "asti" ("буття"). Свастика - св’ятий символ у буддизмі, індуїзмі, джайнізмі. Крім того, свастика була символом багатьох богів: Зевса, Геліоса, Гери, Артеміди, Тора, Агні, Брахми, Вішну, Шиви. У ХХ столітті символ свастики став сприйматися негативно у країнах Західної цивілізації у зв’язку з використанням його нацистами. Водночас, до сьогодні свастика залишається позитивним символом добробуту і щастя у країнах Сходу — Індії, Китаї та Японії.

1940-й  — війна між СРСР та Фінляндією закінчена; Карелія входить до складу СРСР.

Як результат між СРСР і Фінляндією підписано мирний договір - кордон пересунуто від Ленінграду на 150 км в глибину Фінляндії, а військово-морська база на півострові Ханко передавалась Радянському Союзу на 30 років в оренду.

2004 рік — указом голови Держкомспорту Росії Фетисова кіберспорт (комп'ютерні гри) вперше у світі став офіційним видом спорту.

Народилися:

У 1832 році Чарльз Бойкот, відставний британський офіцер; його ім'я увійшло в історію завдяки "бойкоту" ореандарів його земель у Ірландії.

1863 року народився Володимир Вернадський, визначний радянський філософ, природознавець, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про ноосферу.

Один із засновників Української Академії наук; став дійсним членом АН України та її першим президентом. Організатор та директор Радієвого інституту (1922—1939 роки), Біохімічної лабораторії (з 1929-го; зараз Інститут геохімії та аналітичної хімії АН СРСР ім. Вернадського). Засновник першої наукової бібліотеки в Україні (нині названа його ім'ям).

1940 рік Григорій Горін (Офіштейн), російський письменник, драматург, сатирик.

Григорій Горін автор відомих п'єс та кіносценаріїв( "Про бідного гусара замовте слово", "Дім, який збудував Свіфт", "Формула кохання", "Убити дракона" та інші).

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2835
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація