13 березня у світі відкрили сьому планету Сонячної системи, запатентували хутряні навушники, а Києву цей день запам`ятався як "чорний понеділок". //
У 1639 році Кембриджський коледж (Массачусетс, США) названо "Гарвардським”, на ім'я Джона Гарварда.
Гарвард — приватний університет в Кембриджі. Заснований в 1636 році. Це найстаріший діючий вищий навчальний заклад в США. Гарвард має четверту за числом книг бібліотеку у світі (після Британської бібліотеки, Бібліотеки конгресу США, і Національної бібліотеки Франції) і найбільший у світі бюджет серед академічних установ, що досягає 29,2 мільярдів доларів на рік (станом на 2006 рік).
1669 року були підписані Глухівські статті — договір про права українських козаків, укладений між Москвою та козацькою старшиною.
1781 рік — Вільям Гершель відкрив Уран, сьому планету Сонячної системи.
У 1887-му американець Честер Грінвуд зі штату Мен, запатентував хутряні навушники.
15-річний Честер Грінвуд повертаючись додому з чергового катання на ковзанах затискав вуха руками, щоб не задував вітер. Саме це і наштовхнуло підлітка на думку зробити хутряні навушники, які захищатимуть від холоду. Намалювавши навушники на папері він пішов до знайомого кравця, щоб той зшив йому їх з хутра.. Наступного дня парубок тестував навушники на катку. Оточуючі показували на нього пальцем і сміялися. "Даремно смієтеся, - відповідав Грінвуд. - Мені тепло і зручно, а у вас на головах казна що". Навушники настільки сподобалися Грінвуду, що він вирішив запатентувати свій винахід.
В 1938 році російська мова введена як обов'язковий предмет для навчання в усіх школах СРСР.
1961 рік — Чорний понеділок у Києві. Більше 1500 мешканців Куренівки, а також пасажирів міського транспорту, що потрапив у зону лиха, загинули після прориву дамби в Бабиному Яру.
Ще 11-12 березня 1961 року через дамбу переливалися струмочки води, що ставали дедалі сильнішими, однак заходів для термінового зміцнення дамби чи евакуації людей з небезпечної зони вжито не було. О 9.20 13 березня дамбу прорвало, і маса рідкої пульпи ринула вниз. Початкова висота валу сягала 14 метрів, а швидкість — 5 метрів за секунду. О 9.30 пульпа дісталася Куренівки та залила площу близько 30 гектарів. В районі вулиці Фрунзе висота валу зменшилась вдвічі. Поступово розріджена пульпа ставала твердою, мов каміння. Вже в такому вигляді висота цієї маси місцями досягла трьох метрів. Потік перевертав і відносив автомобілі, автобуси, трамваї, валив стовпи електричних мереж, рвав дроти. Один з автобусів зіткнувся з вантажівкою і запалав. Пульпою було практично повністю знищено трамвайне депо ім. Красіна, кілька десятків його працівників загинули. Куренівська катастрофа знищила 22 приватних одноповерхових будинки, 5 двоповерхових, 12 одноповерхових будинків державного фонду, два гуртожитки.
Цього дня народилися:
У 1913-му — Сергій Михалков, російський і радянський письменник, байкар, драматург. Широко відомий як автор віршів для дітей.
Автор текстів гімну СРСР (1944, 1977 років ) і Росії (2000 рік ). Серед відомих віршів— "Три громадяни", "Веселий турист", "Упертий Хома", "Ми з пріятелем", "Дядько Степа", "А що у вас?", "Про мімозу". Знаменита епітафія Невідомому солдату, викладена на гранітній плиті Вічного вогню біля Кремлівської стіни: "Ім'я твоє невідоме, подвиг твій безсмертний", — також належить Михалкову. 27 серпня 2009 року на 97-му році життя Сергій Михалков помер.
1950 року народився Володимир Сергійчук, український історик, громадський і політичний діяч, письменник, професор,
Володимир Сергійчук — директор Центру українознавства КНУ імені Тараса Шевченка, академік Академії наук вищої школи України. Автор численних творів про УПА, ОУН тощо.
У 1951 році народилася Ірина Алферова, російська акторка театру й кіно.Серед найвідоміших фільмів— "Д'Артаньян і три мушкетери”, "ТАРС уповноважений заявити”.
1960 рік — Юрій Андрухович, український письменник, поет та есеїст .
Навідоміші роботи:.“Небо і площі”, “Екзотичні птахи і рослини”, “Рекреації”, “Московіада”, “Перверзія”. Віце-президент Асоціації українських письменників, учасник