14 січня в Історії

14 січня в Історії

На Старий Новий рік до Грузії повернувся рідний прапор. / Фото: РИА Новости

14 січня  американка  стала першою жінкою, якій успішно зробили кесарів розтин, радянські космонавти стали першими у світі космонавтами, які здійснили перехід із одного корабля в інший, а  до Грузії,  після 500-річної перерви, повернувся рідний  прапор.

 Сьогодні  - Старий Новий рік.

Відзначають це свято в країнах СНД, а також   в Казахстані, Грузії, Македонії, Сербії та Чорногорії, і в деяких кантонах Швейцарії. Сама ж традиція відзначати його виникла на Русі після 1918 року, коли було введено нове літочислення. Найважливішою традицією Старого Нового року є щедрування та посівання.

У 1794 році Елізабет Хог Беннетт з Едома, штат Вірджинія, стала першою американською жінкою, якій було успішно зроблений кесарів розтин.

Операцію проводив її чоловік - доктор Джессі Беннет. Оскільки породіллі не давали ніякої анестезії, її довелося тримати.

1814-й - у Санкт-Петербурзі відкрита Імператорська публічна бібліотека, заснована в 1795 році імператрицею Катериною II.

Пізніше вона стала Державною публічною бібліотекою, ще пізніше отримала ім'я Салтикова-Щедріна, а з 1992 року називається Російською національною бібліотекою.

1969 рік - у космос вирушив радянський космічний корабель "Союз-4", а наступного дня - "Союз-5".

Уперше пілотовані космічні кораблі здійснили стикування на орбіті.  Також уперше був здійснений перехід космонавтів з одного корабля в інший.

2004 року державним прапором Грузії став стародавній біло-червоний прапор з одним великим і чотирма малими хрестами, який повернувся в офіційний вжиток після 500-річної перерви.

14 січня народилися:

У 1882-му - Іван Огієнко (церковне ім'я – Іларіон), український громадський і православний церковний діяч, митрополит, мовознавець, історик церкви, педагог.

1883 року народилася Ніна Річчі (Марія Нієллі), відома французька модельєрка італійського походження.
Відкрила в 1932 році разом із сином Дім моди Річчі, який існує досі й випускає одяг, парфуми, косметику та модні аксесуари.

1936-го - Людмила Хведосюк-Пінаєва, радянська веслувальниця (уродженка Ленінграда).

Триразова олімпійська чемпіонка у веслуванні на байдарках (1964, 1968, 1972 роки ), бронзова медалістка 1968 року; по шість разів вигравала чемпіонати світу та Європи.
За кількістю нагород, завойованих на найбільших змаганнях, не має собі рівних серед всіх радянських веслярів.

В 1973-му народився Василь Кардаш, український футболіст, півзахисник.

У складі київського "Динамо"- п’ятиразовий чемпіон України, триразовий володар Кубка.

Повʼязані теми:

Наступна публікація