18 грудня у книзі історії згадуються такі події:
1833 рік - у день іменин імператора Миколи I у Великому театрі в Москві відбулося перше публічне виконання музичного твору ротмістра кавалергардів Олексія Львова - гімну Російської імперії "Боже, Царя храни".
1876-го в у Росії відбулася перша політична демонстрація за участю робітників та інтелігенції.
Демонстранти, які зібралися на площі перед Казанським собором у Санкт-Петербурзі, вперше підняли червоний прапор, що став революційним символом .
В 1892-му в Маріїнському театрі Санкт-Петербурга відбулася прем'єра балету Петра Чайковського "Лускунчик". У цей же вечір в театрі пройшла і прем'єра нової опери композитора - "Іоланта".
У 1958 році американці провели перший сеанс передачі голосу через супутник.
1994 року французький спелеолог Жан Марі Шове виявив в ущелині Пон-д'Арк у французькому департаменті Ардеш печерну галерею з унікальним наскельним живописом – бики, леви, носороги, коні.
В 1998-му вперше за 130 років Палата представників Конгресу США почала слухання з імпічменту американського президента - Білла Клінтона (за неправдиві свідчення у ході сексуального скандалу з Монікою Левінськи).
2007 рік - Юлія Тимошенко вдруге стала прем'єр-міністром України.
На пленарному засіданні Верховної Ради VI скликання за неї віддали голоси 226 народних депутатів України від парламентської коаліції БЮТ та "НУНС” (мінімальна більшість; голосували руками й казали «за» після зачитування відповідного прізвища, останнім голос віддав голова ВР Арсеній Яценюк).
2008-й – спекуляції на валютному ринку України досягли апогею.
Слідом за міжбанком курс гривні в обмінних пунктах опустився до позначки близько 9,50-10,20 за долар. Після різко критичних заяв президента і прем'єра до вечора курс помітно зміцнився.
Народилися:
У 1892-му - Микола Куліш, український письменник, режисер, драматург, радянський військовий і громадський діяч, газетяр і редактор, діяч української освіти, педагог.
Склав першу українську абетку - "Первинку", в якій використав твори класичної української літератури, а також деякі власні. Микола Куліш став драматургом, чия творчість відкрила нові напрямки у розвитку світового драматичного мистецтва. Автор п'єс "97", «Мина Мазайло», "Народний Малахій", "Патетична соната", "Маклена Граса", "Прощавай, село", "Вічний бунт"…
В 1921 році народився Юрій Нікулін, російський і радянський актор кіно й цирку, клоун, директор Цирку на Цвітному бульварі в Москві.
Найбільш відомий за кінокомедіями "Самогонники", "Пес Барбос і незвичайний крос", "Операція "И»"та інші пригоди Шурика", "Кавказька полонянка", "Діамантова рука"…
1935-й - Віктор Скопенко, український науковець, доктор хімічних наук, академік НАНУ і АПНУ, професор, ректор Київського університету ім. Т.Шевченка у 1985-2008 років.
1946 року - Стівен Спілберг, визначний американський кінорежисер.
Дворазовий лауреат премії "Оскар" (за фільми "Список Шиндлера" та "Врятувати рядового Райана"); має ще п'ять номінацій на "Оскар", три "Золоті глобуси" й премію BAFTA.
В 1955-му народився Олексій Венедиктов, російський журналіст, головний редактор і ведучий передач радіостанції "Ехо Москви", президент телекомпанії "Ехо".
1963-го - Бред (Вільям Бредлі) Пітт, американський кіноактор.
Лауреат премії "Золотий глобус", був номінований на "Оскар" за "Дванадцять мавп".
Пітт був двічі названий "найсексуальнішим чоловіком серед усіх живих" у рейтингу журналу People. Чоловік Анджеліни Джолі, колишній чоловік Дженніфер Аністон.
1967 рік - Микола Рудьковський, український політик, бізнесмен і управлінець.
У 1969 році народився Хосе Сантьяго Каньїсарес, іспанський футболіст, воротар.
Олімпійський чемпіон 1992 року Чотириразовий чемпіон Іспанії (по двічі – з "Реалом" і "Валенсією", переможець Ліги чемпіонів 1998-го (з "Реалом"), володар Кубка УЄФА (з "Валенсією"). Виступав також за "Кастілью", "Ельче", "Меріду", "Сельту".
1980-й - Крістіна (Марія Крістіна) Агілера, американська поп-співачка, володарка п'яти премій "Греммі".