18 листопада. Цей день в Історії

Хочете знати більше? Маєте вільну хвилинку? Тоді, Ви на правильному шляху до світу Історії. Ми чекаємо, саме на Вас!

В 1626 році у Римі папа Урбан VIII освятив собор Св. Петра, одне з перших і вищих досягнень архітектури барокко.

Його будівництво почалось в 1506 році на місці базиліки, зведеної на могилі апостола Петра, котрий прийняв мученицьку смерть в 64 році будучи розіп'ятим на хресті за свою віру. Над будівництвом собору працювали Браманте, Мікеланджело, Джакомо дела Порто, Кало Мадерна.

1775-го указом імператриці Росії Катерини ІІ засновано губерні.

1883 року в США введено єдину систему визначення часу: доти кожне місто самé встанбароккоовлювало собі час.

1928-рік - у Нью-Йорку відбулась прем'єра першого звукового анімаційного мультфільму "Пароплав Віллі".

Цей мультфільм був за участю популярного й сьогодні персонажу Міккі Маус, котрий до цього дня з'являвся в двох "німих" мультфільмах під іменем Мортімер.

У 1935-му розпочався Варшавський процес, один з найбільших політичних судових процесів проти ОУН у Західний Україні в період окупації Польщею.

Закордонна й місцева преса (польська та українська) подавала реферовані промови обвинувачених, які під час цих драматичних подій зуміли схилити на свій бік ще більше симпатиків і перетворити поразку на перемогу.

1943 року - 440 британських бомбардувальників здійснили авіаналіт на Берлін.

Він закінчився вкрай невдало - не було знищено жодного військового чи промислового об'єкту, убито 131 мирного жителя і втрачено 53 літаки.

Сьогодні народилися…

У 1787 році Луї Дагер, французький художник і винахідник, першим розробив приктично придатний спосіб виготовлення фотознімків - дагеротипію.

1859-го Кость Левицький, український правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові.

В 1901-му - Джордж Геллап, американський соціолог і статистик, розробив методику проведення об'єктивних опитувань громадської думки.

1927 року народився Ельдар Рязанов, російський кінорежисер, сценарист (Карнавальна ніч, Іронія долі, Службовий роман, Гараж).

Рязанов працює в основному у жанрі ліричної комедії, а також знимає костюмовані телефільми і екранізації літературних творів. Веде авторські програми на телебаченні, присвячені мистецтву кіно. Видав книги віршів, спогади.
Найвідоміший фільм Рязанова – Іронія долі. У 1971 році в радянських театрах йде вистава «Одного разу у новорічну ніч», який після чотирьох років вийде в кінематографічному варіанті під назваю «Іронія долі». Звісно, що вистава-прототип набагато коротший за фільм, але загальний сюжет у них один.

В 1951-му - Давид Кіпіані, грузинський футболіст ("Динамо" Тбілісі), кращий футболіст СРСР володар Кубка кубків, тренер. В 2001 році трагічно загинув в автокатастрофі.
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: