19 січня. День в Історії.

Сьогодні Водохреща - третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Також в цей день відбувалися ще й такі події:

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

1903 року було оголошено проведення першої велогонки "Тур де Франс".

Тур де Франс - це щорічні шосейні багатоденні велоперегони дорогами Франції (частини окремих етапів або етапи цілком іноді проводяться у сусідніх країнах). Зараз "Тур де Франс" є найпрестижнішим змаганням серед багатоденних велогонок у професійному велоспорті. Довжина траси "Тур де Франс" варіюється з року в рік від 3000 і 4000 км, з-за змін протяжності маршрутів у зв'язку з щорічним переїздом турніру з однієї країни в іншу. Найпротяжнішою була велогонка в 1926 році — учасникам довелося подолати 5745 км. Велогонка "Тур де Франс" включає 21 етап. Кожен етап триває один день.

В 1906-му побачив світ перший номер першого українського сатиричного журналу "Шершень".

1915-й -  у Парижі запатентована неонова рекламна вивіска.

1938-го американська фірма "Дженерал Моторз" перша у світі почала серійне виробництво дизельних двигунів.

1978 рік -  у Німеччині випущений останній автомобіль "Фольксваген-жук".

19 січня народилися…

570 рікМухаммед, ісламський пророк, засновник ісламу.

У 1736 році Джеймс Ватт. Творець універсальної парової машини подвійної дії. Його ім'ям названа одиниця потужності — Ват.

1809-го Едгар Аллан По (Рос), американський письменник, поет ("Убивство на вулиці Морг", "Золотий жук").

Найбільш відомий своїми макабричними (в стилі жахів) і містичними оповіданнями. Е. По був одним із перших американських професіоналів короткого оповідання (новели) і засновником детективу. Він також шанований за внесок у виникаючий в ті часи жанр наукової фантастики.

В 1912-му народився Тимофій Левчук, український кінорежисер ("І в звуках пам'ять відгукнеться", "Ми звинувачуємо", "Від Буга до Вісли", "Помилка Оноре де Бальзака", "В степах України").
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: