2 листопада в Історії

Ви  ще не в курсі історичних подій сьогоднішнього дня? Тоді, читайте далі.

2 листопада був запущений перший комп'ютерний вірус - "хробак".

2 листопада був запущений перший комп'ютерний вірус - "хробак".

 1894 року   вступив на престол останній російський імператор Микола II.

В  1927 році   у Ленінграді споруджений найбільший закритий плавальний басейн в СРСР.

1937-й рік  - на п'яти баштах московського Кремля загораються рубінові зірки.

Наступного року  першим жінкам присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Ними стали льотчиці Валентина Гризодубова, українка Поліна Осипенко та Марина Раскова за здійснений у вересні рекордний безпосадочний політ з Москви на Далекий Схід.

У  1947-му  здійснив  спробу піднятися в повітря  літак із найбільшим розмахом крил (97,51 м).

Сконструйований Говардом Г'юзом літаючий човен H4 "Геркулес" завдовжки 66,64 м важив 193 тонн і був забезпечений вісьмома двигунами.  Пілотував літак сам конструктор. Він піднявся в повітря на висоту 70 футів (21,3 м) і пролетів 1000 ярдів (914 м).
Перший політ, який тривав близько хвилини, виявився і останнім. Більше літак в повітря не піднімався.

 1959-й  - хокейний воротар Жак Плант став першим, хто зробив маску обов'язковим атрибутом екіпірування хокейного воротаря.

Жак Плант з хокейної команди  "Монреаль канадіенз" після того, як шайба, кинута гравцем «Нью-Йорк рейнджерз» Енді Батгейтом, вкотре влучила йому в обличчя, залишив лід і після накладення семи швів повернувся на майданчик в масці, яку виготовив він сам із фібергласа і гуми.  Плант не був першим воротарем, який використав маску (ще в 1929 р. маску вдягнув воротар «Монреаль марунз» Клін Бенедикт), але Плант став першим, хто зробив маску обов'язковим атрибутом екіпірування хокейного воротаря.

 В 1988 році  запущений  перший комп'ютерний вірус.

Перший комп'ютерний вірус"хробак", запущений студентом Корнелльского університету Робертом Моррісом, вивів із ладу комп'ютерні мережі Пентагону і низки університетів.  Студент потрапив під суд, був оштрафований і умовно засуджений

   1991 року   Варфоломій I став Вселенським Патріархом (Контантинопольським).

 В  2000-му  в  лісі під Таращею знайдене тіло журналіста Георгія Ґонґадзе, який зник ще 16 вересня.

В цей день народилися:

В  1752році  -   Андрій Розумовський, російський граф, пізніше – князь, дипломат, меценат.

Андрій  -  син Кирила Розумовського - останнього гетьмана України. У 1776 р. Катерина II відправляє його послом у Неаполь, далі - в Данії, Швеції. З 1790 р. Андрій Розумовський - посол в Австрії.
Під впливом дружини прийняв католицтво.  Розумовський був меценатом Людвіга ван Бетховена, який присвятив йому свою   П'яту та Шосту симфонії, а також три струнні квартети.

 1893-го народилася  Олена Булгакова.

Олена   уродженка Риги, третя дружина письменника Михайла Булгакова, прототип Маргарити.  Вона зберегла архів письменника й добилася публікації його творів в СРС.

1902-й рік Сергій Лебедєв, український математик, електротехнік, розробник перших радянських ЕОМ.

В 1921 році Білл Мосієнко, визначний канадський хокеїст українського походження, правий нападник.

Провів у НХЛ 14 сезонів, граючи лише за «Чикаго блек хоукс»; автор найшвидшого хет-трику в історії НХЛ – три шайби у ворота «Нью-Йорк рейнджерс» за 21 секунду. Набрав у НХЛ загалом 50 очок. п'ятиразовий учасник матчів усіх зірок, член Залу хокейної слави з 1965 року.

В 1940-му  народився  Варфоломій I (Димитріос Архонтоніс).

Константинопольський патріарх, архієпископ Константинополя — Нового Риму (з 1991 року).  Перед цим, протягом 19 років митрополит Варфоломій був найближчим помічником і однодумцем патріарха Димитріоса. Уродженець Туреччини.

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie