Відомі події усіх країн світу від початку і до сьогодні за 2 жовтня.
2 жовтня - Міжнародний день ненасильства, на честь дня народження Махатми Ганді. творця філософії ненасильства.
У 1608-му році Ганс Ліпперсхей представив голландскому уряду свій винахід - прототип сучасного дзеркального телескопа.
1836-го року англійський дослідник Чарльз Дарвін повернувся з навколосвітньої подорожі, що тривала неповних п'ять років на кораблі "Бігль".
У 1870-му за результатами референдуму, проведеного серед мешканців Риму, місто стало столицею об'єднаної Італії.
1920-й рік - побачила світ відома фраза Леніна "Вчитися, вчитися і ще раз вчитися".
Відкрився III з'їзд російського Робітничо-селянського союзу молоді. Цього дня на форумі з промовою "Завдання спілок молоді" виступив Володимир Ленін, який закликав молодь "вчитися, вчитися і ще раз вчитися», адже "комуністом стати можна лише тоді, коли збагатити свою пам'ять знанням всіх тих багатств, які виробило людство".
У 1972-му році в СРСР біля Сочі розбився літак Іл-18, загинуло 105 осіб.
У 1990-му – у Гуаньгу (Китай) на злітно-посадковій смузі в „Боїнг-757” компанії "Південнокитайські авіалінії” врізався захоплений терористами „Боїнг-737” компанії "Сямень ейрлайнз”; на обох бортах після вибухів загинуло принаймні 132 особи.
Цього ж року розпочалася "революція на граніті".
У Києві на площі Жовтневої революції майже півтори сотні студентів із різних областей (переважно з Києва, Львова та Дніпропетровської області) розбили намети й невдовзі оголосили голодування з вимогами перевиборів Верховної Ради на багатопартійній основі, відставки комуніста Віталія Масола з посади голови Ради міністрів, непідписання Україною Союзного договору, проходження військової служби тільки в Україні.
1999-го року у місті Інгулець під Кривим Рогом (Дніпропетровська область) двома вибухами поранена кандидатка в президенти України, лідерка Прогресивної соціалістичної партії Наталя Вітренко; ще одній жінці відірвало ногу.
В організації теракту буде обвинувачено члена Соцпартії Сергія Іванченка.
За однією з версій, вибух організувала адміністрація президента Кучми, аби перед виборами звинуватити в тероризмі кандидата від СПУ Олександра Мороза.
Цього дня народилися:
1869-го року - Махатма Ганді, індійський громадський та держаний діяч, один із керівників та ідеолог національно-визвольного руху Індії, творець сатьяграха - філософії ненасильства, "батько нації” .
У 1871-му - Корделл Халл, американський державний діяч, відомий як "батько Організації Об'єднаних Націй", лауреат Нобелівської премії миру 1945 року.
1906-го року народився Іван Багряний (Лозов'яга, Лозов'ягін), український письменник, поет, публіцист, політичний діяч (романи "Сад гетсиманський", "Тигролови", повість "Огненне коло").
У 1930-х роках карався за антирадянську діяльність (ув’язнення в Харкові, спецпоселення на Далекому Сході, перебування в катівнях). Із 1945 року – на еміграції в Німеччині. Засновник Української революційної демократичної партії (УРДП, 1948 рік) . Редагував газету "Українські вісті", був головою виконавчого органу Української національної ради і заступником президента УНР в екзилі
У 1973-му народився Андрій Данилко, український артист естради, відомий в образі Вєрки Сердючки, народний артист України. Посів друге місце на пісенному конкурсі "Єробачення-2007”
1975-й рік - Валентина Шевченко, українська лижниця, лідер збірної України.
Бронзова призерка чемпіонату світу 2009 року в гонці на 30 км. Володарка Малого кубка світу з лижних гонок за 2004 р., заслужений майстер спорту.