20 грудня в Історії.

20 грудня професійне свято у людей, які оберігають від злочинних зазіхань наш мир та спокій. Сьогодні в Україні День міліції.

1868 рік - у Львові засноване українське товариство "Просвіта".

Товариство "Просвіта" в Галичині народилося на противагу антиукраїнським течіям у культурному житті: колонізаторській, підтримуваній цісарською владою, — з одного боку, і русофільській, — з другого.

1880 року у Нью-Йорку на Бродвеї загорілися перші електричні вогні. Вулиця отримала другу назва - Великий Білий Шлях.

В 1892-му інженери Александр Браун і Джордж Стіллман з американського містечка Сіракузи (шт. Нью-Йорк) отримали патент на пневматичні автомобільні шини. До цього шини робилися з монолітної гумми.

1906-й - вперше "Кобзар" Тараса Шевченка виданий російською мовою.

У 1938 році співробітник компанії Westinghouse Electronic Corporation, російський іммігрант Володимир Зворикін, запатентував кінескоп.

1994-й - дебют дуету "Чай удвох" на відкритті пітерської філії радіостанції "Європа плюс" в петербурзькому Палаці молоді.

У 2000 році парламент Великої Британії схвалив клонування людини, але винятково в медичних цілях.

2000 року в Голландії ухвалений закон, що дозволяє одностатеві шлюби.

Карна відповідальність за добровільні гомосексуальні акти знята в Україні з 1991 року.
Гомосексуали серед видатних людей - Платон, Сократ, Мікеланджело Буонаротті, .Леонардо да Вінчі, Бенвенуто Челліні, Донателло, Макіавеллі. Двадцять сім давньоримських імператорів.(Цезар,Нерон,Елагабал,Калігула, Марк Аврелій та інші). Письменники Оскар Уайльд та Марсель Пруст. Сергій Дягілев-засновник"Російських Сезонів". Англійський математик Алан Тьюрінг був засуджений за гомосексуалізм судом, і щоб уникнути тюремного ув'язнення, він погодився на хімічну кастрацію.

20 грудня народилися…

1805-й - Томас Грем, шотландський хімік, якого часто називають "батьком колоїдної хімії".

Він розділив усі речовини на кристалоїди і колоїди, відкрив явище діалізу, яке нині застосовується, наприклад, для очистки стічних вод, отримання прісної води.

В 1940-му - Анатолій Резніков, радянський режисер мультиплікаційних фільмів (серіал про пригоди Кота Леопольда , "Раз ковбой, два ковбой").

1946 рік - Урі Геллер, ізраїльський ілюзіоніст і штукар, який видає себе за екстрасенса.

Став відомим завдяки трюкам зі згинанням легким дотиком металевих ложок, зупинкою механічного годинника на лондонській вежі Біг-Бен тощо.

У 1959 році - Євген Червоненко, український підприємець, управлінець, державний, політичний і громадський діяч.

Зараз – перший заступник голови Київської міськдержадміністрації, президент Федерації автоспорту України, президент Федерації стрільби України, член ради партії „НС "Наша Україна", віце-президент Євро-Азійського єврейського конгресу, член правління ради директорів Всесвітнього єврейського конгресу України, депутат Запорізької облради.

1980 року народився Ешлі Коул, англійський футболіст, лівий захисник лондонського "Челсі" і збірної Англії.
Перед тим, у складі „Арсеналу”, став дворазовим чемпіоном Англії (2002, 2004 роки ) і триразовим володар Кубка Англії. Ще раніше виступав за „Крістал Пелас”
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: