24 листопада в Історії

24 листопада в Історії

З нами Ви  дізнаєтеся,  як розвивалися найцікавіші події 24 листопада в усьому світі.

  1859- рік  - у Великобританії вийшла друком книга "Походження видів шляхом природного відбору, або збереження придатних порід у боротьбі за життя" англійського натураліста Чарльза Дарвіна, в котрій була викладена наукова теорія еволюції.

Весь наклад кількістю 1250 примірників був проданий за один день. На час смерті Дарвіна в 1882 році його теорія еволюції стала практично загальновизнаною і в знак пошани наукових здобутків вченого він був похований у Вестмінстері поруч з королями, королевами та іншими визначними особами британської історії.

1874 року  американський фермер Джозеф Гліден отримав патент на колючий дріт.

Першочергове призначення якого було обгородження пасовиськ для недопущення втечі худоби і забрідання тварин на сусідські ділянки. З цим винаходом пов'язаний початок боротьби за земельні наділи на Заході США, котра часто переростала у збройні сутички і фактично стала першопричиною кінця ери ковбоїв.

1969-й  — Договір про непоширення ядерної зброї ратифікований у США та СРСР (президент США  Річард Ніксон підписав відповідний законопроект, договір був ратифікований Президією Верховної Ради СРСР).

У 1971 році  - Ден Купер, одягнутий в чорний костюм, білу сорочку, чорну краватку і з чорними окулярами на обличчі зайняв місце пасажира в літаку, що взяв старт з аеропорту міста Портленд, штат Орегон. Через декілька хвилин він показав стюарду щось, що було схожим на бомбу, і зажадав 200 тисяч доларів, чотири парашути і зауважив, що не розуміє жартів.

 Літак було посаджено в Сіетлі, де власті виконали вимоги Купера і евакуювали більшість пасажирів, після чого Купер наказав підняти літак в повітря і летіти в бік Мексики на невеликій висоті. Пролітаючи на висоті 3 кілометри над горами в південно-західній частині штату, Купер стрибнув з літка з парашутом. Після цього його ніхто не бачив і досі залишається загадкою чи вижив він, адже в момент стрибка за бортом була від'ємна температура, а сила вітру становила до 160 км/год. Лише в 1980 році на півночі штату восьмилітній хлопчик відкопав у піску на березі ріки Колумбія пакет з 5880 поміченими поліцією доларами, виданими Куперу в якості викупу.

У 2004-му  Центральна виборча комісія України оприлюднила офіційні результати виборів Президента України.

Переможцем було визнано Віктора Януковича.  Протокол підписали 11 членів комісії, один із яких, Олександр Чупахін, підписав його з позначкою, що цей документ "не відповідає волевиявленню українського народу". Не підписали протокол троє членів ЦВК — Андрій Магера, Руслан Князевич і Ярослав Давидович.

Народилися:

У 1729 році  — Олександр Суворов, російський полководець, фельдмаршал

Один із засновників російської військової справи, генералісимус російських наземних та морських сил, генерал-фельдмаршал австрійських та сардинських військ, кавалер всіх російських та багатьох іноземних військових орденів. За все життя не зазнав жодної прямої поразки.

1871 року  — Микола Вороний, український поет.

Актор трупи М. Кропивницького, П. Саксаганського, О. Васильєва та інших, Згодом залишив сцену і служив в установах Єкатеринодара, Харкова, Одеси, Чернігова. В 1910 році оселився в Києві, працював у театрі М. Садовського, викладав у театральній школі. Вороний був одним із засновників Української Центральної ради. У 1917 році один із засновників і режисерів Українського національного театру. Потім емігрував за кордон. Жив у Варшаві. Після повернення в Україну (1926 рік) вів педагогічну і театрознавчу діяльність. Викладав у Харківському музично-драматичному інституті, згодом у Києві у Всеукраїнському фото кіноуправлінні..

В 1941-му народився  Олександр Масляков, російський шоу-мен, ведучий телевізійного Клубу веселих і винахідливих (КВН).

1954 рік  - Емір Кустуріца, боснійський музикант (група Zabranjeno Pusenje), кінорежисер.

Двічі лауреат "Пальмової гілки" Каннського кінофестивалю (Батько у відрядженні Андеграунд, Білий кіт - чорний кіт, Арізонський сон, Час циганів, Ти пам'ятаєш Доллі Белл? "Титанік").

Повʼязані теми:

Наступна публікація