26 травня в Історії.

26 травня в Історії.

Сьогодні народився Валерій Харчишин, лідер гурту "Друга ріка".

Пригадаємо, як і хто створював історію цього дня:

 В 1761 році   Михайло Ломоносов виявив атмосферу на Венері.

Густина атмосфери Венери в 35 разів більша за Земну. Тиск на поверхні планети складає близько 95 атмосфер! Складається ця атмосфера, в основному, з вуглекислого газу з домішками азоту і кисню. Вуглекислий газ, пропускаючи сонячні промені, дозволяє нагріватися поверхні і не випускає тепло назад у космос, що є причиною парникового ефекту. Через це поверхню Венери сильно розігріто.

 1928-го  на засіданні ФІФА ухвалено рішення проводити раз у чотири роки чемпіонати світу з футболу.

1929-й - в  Москві на стадіоні "Динамо" відбувся футбольний матч між збірними РРФСР та України, з якого вперше в СРСР вели прямий радіорепортаж (коментатор - Вадим Синявський).

 В 1938-му  Гітлер заклав фундамент першого заводу "Фольксваґен".

Налагодити випуск автомобіля перешкодила . Їх було виготовлено всього дюжина. Автомобіль дуже подобався фашистським бонзам. На ньому із задоволенням роз'їжджав сам Гітлер. Нині Volkswagen Group є одним з найбільших світових автовиробників і випускає автомобілі під торговими марками Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, Scania, Škoda, Porsche (з 2011 року) і власне Volkswagen. Виробляє легкові автомобілі, позашляховикі, вантажівки, мікроавтобуси.

 26 травня народилися:

 В 1878 році  Айседора Дункан, американська балерина, одна з основоположниць танцю модерн, дружина поета Єсеніна

 1901 рік  Борис Грабовський, український радянський фізик, син українського поета  Павла Грабовського, творець радянської електронної системи передачі рухомого зображення на відстань (телебачення).

У 1924 році Грабовський винайшов катодний комутатор, який став основою побудови передавальної телевізійної трубки, за що отримав премію. Невдовзі результатом спільної роботи Грабовського з викладачами математики М. Піскуновим і фізики - В. Поповим став проект телеустановки, яку Борис назвав "радіотелефот".
26 липня 1928
-го в Ташкенті,  комісія під керівництвом професора університету Златоврацького приймала експеримент, який здійснювали Грабовський і лаборант Белянській. На маленькому екрані всі побачили обличчя Белянського – це була перша в СРСР і одна з перших у світі трансляція рухомого зображення за допомогою електронного методу транслювалося. Лише через 35 років Грабовський дістав листа з Державного комітету з радіоелектроніки СРСР із визнанням пріоритету й патентом на апарат для електронної телескопії. 

 1957 року народився  Богдан Бенюк, український актор театру і кіно, актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

 Не припиняючи роботу в театрі, Богдан Бенюк працював старшим викладачем в державному інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого. Вів кілька розважальних телепрограм — "Шоу самотнього холостяка» на Першому національному каналі та «Біла ворона" на каналі "1+1". Разом з Анатолієм Хостікоєвим є співзасновником Театральної компанії "Бенюк і Хостікоєв".

 В 1964-му народився  Ленні (Леонард) Кравітц, американський рок-музикант, співак, мультиінструменталіст. Чотири роки поспіль отримував нагороду "Греммі" як "кращий чоловічий рок-вокаліст".

 1969 рік  Анжеліка (Марія) Варум, російська естрадна співачка.

 1974-го народився  Валерій Харчишин, український музикант, лідер і вокаліст гурту "Друга ріка".

Повʼязані теми:

Наступна публікація