28 жовтня. Цей день в Історії

Сьогодні, 28 жовтня відзначається 65-та річниця визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Цей день має на меті всенародне уславлення воїнів-переможців, вшанування пам'яті мільйонів полеглих за визволення української землі представників усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території, в концтаборах, на фашистській каторзі.

У 1492 році Христофор Колумб відкрив Кубу.

У 1636-му заснований Гарвардський університет — перший у США .

У місті Кембрідж на території англійської колонії Массачусетс засновано перший у Новій Англії коледж. З 1639 року він почав носити ім'я англійського міністра бакалавра мистецтв Джона Гарварда, котрий емігрував до Америки і по своїй смерті заповів коледжу свою багату бібліотеку та половину особистого статку. У першій чверті 19 сторіччя коледж був реорганізований в університет і сьогодні Гарвардський університет є одним із ведучих вузів США і світу.

1886-го у Нью-Йорку відбулося відкриття Статуї Свободи.

У присутності президента США Гровера Клівленда у Нью-Йорку відбулось офіційне відкриття статуї "Свобода, що освітлює світ", подарунку народу Франції народу Сполучених Штатів на відзнаку франко-американського співробітництва під час війни за незалежність Північноамериканських колоній від Британії. 45-метрова скульптура була спроектована Фредеріком Бартольді під виділене у 1877 році Конгресом США місце на острові Бедло при вході в гавань Нью-Йорка, а гігантський стальний каркас - Еженом-Еммануелем Віолле і Александром-Густавом Ейфелем, котрий згодом прославився своєю оригінальною вежею в центрі Парижу.  У 1924 році Статуя Свободи стала національним пам'ятником, а в 1956 році острів Бедло був перейменований в острів Свободи; у 1980-х роках було проведено капітальну реставрацію монумента.

1992-й рік  -  у мачі проти донецького "Шахтаря" у складі київського "Динамо" на поле вперше вийшов форвард Андрій Шевченко.

 Сьогодні народилися…

У 1936-муРоман Віктюк, театральний режисер.

Роман Віктюк, постановник і виконавець ролей у величезній кількості вистав, переважно в театрах Москви, зокрема, і в театрі свого імені, є популярним і шанованим обопільно в Росії та рідній Україні. Театрал відомий незмінною і непідробною епатажністю й оригінальністю, незаангажованістю в судженнях… Роман Віктюк також створив танцювальну школу в Італії, філіал театру в Ізраїлі.

1955-го народився  Білл Гейтс, засновник і чільник Майкрософту.

У 1973 році він вступив до Гарварду, але його відрахували. Через 2 роки році Гейтс спільно з Полом Алленом заснував компанію «Micro-Soft», пізніше названу «Microsoft Corporation». У період з 1996 по 2007 рік був найбагатшою людиною планети за версією журналу Forbes. З 7 червня 2007 року Білл Гейтс став вважатися випускником Гарвардського університету. Рішення вручити Гейтсу диплом прийняла адміністрація університету.
У своїх релігійних поглядах Гейтс є, очевидно, агностиком. Коли кореспондент журналу «The Times» запитав, чи вірить він в Бога, Гейтс відповів: «Я не маю жодних фактів, які свідчать про нього».

1967-го - Джулія Робертс, американська кіноактриса, лауреат "Оскара" (Ерін Брокович , Справа "пеликанів", Краля, Теорія змови, У ліжку з ворогом, Одруження кращого друга, Ноттінг-Хілл, Я люблю неприємності, Стальні магнолії).
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: