29 грудня. День в Історії

29 грудня подарувало світові російську імператрицю Єлизавету, Володимира Симиренка та Сергія Корольова.

У 1845 році республіка Техас була прийнята в якості 28-го штату США.

Це сталося через дев'ять років після проголошення незалежності від Мексики і через півроку після прийняття парламентського рішення увійти до складу США. Це також стало причиною початку війни між США і Мексикою.

1940 року Лондон був підданий найбільш потужному за весь період 2-ї Світової війни авіанальоту німецьких бомбардувальніків.

Від скинутих на місто запалювальних бомб виникло більше 15 тисяч пожеж, що привело до загибелі 3600 чоловік і руйнації чисельних історичних пам'яток міста, зокрема адміністративного центру міста з будівлями 15-17 століть, восьми церков, збудованих Крістофером Реном; постраждали, але вціліли собор св. Павла, Вестмінстерське аббатство, Букінгемський палац, Палата представників.

У 1995-му в Дніпропетровську відкрили метрополітен.

Сьогодні народилися…

У 1709 році Єлизавета, російська імператриця, дочка Петра I.

1766 року Чарльз Макінтош, шотландський хімік, винахідник просиченої гумою тканини; його іменем було названо плащі, що виготовлялись з подібної тканини.

1800-йЧарльз Нельсон Гудєар, американський інженер, винахідник процесу вулканізації гуми.

1891-го народився Володимир Симиренко, учений-садівник, селекціонер.

Після Першої світовій війні й революції С. був реконструктором садівництва в Україні; в його розсадниках було бл. 40 000 гібридів овочевих дерев і ягідних кущів; він організував ряд середніх і вищих учбових закладів і НДІ садівництва, редагував садівничі журнали. У своїх працях Симиренко підкреслював, що садівництво треба розвивати насамперед на основі місцевих сортів, у другу чергу - на акліматизації привізних, а далі вже на розведенні нових різновидностей. У цьому та у поглядах на спадковість він розходився з офіційним в СРСР вченням і практикою російського генетика І. Мічуріна.

1906 рокуСергій Корольов, вчений-винахідник, конструктор ракетно-космічних систем.

Конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів. Сім років відбув у ГУЛАЗІ, де разом з іншими вченими був примушений займатися розробкою балістичних та геофізичних ракет. Після звільнення очолив радянську ракетну програму. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос та вихід людини в космос.

У 1979 році народився Андрій Котельник, український боксер, срібний призер Олімпійських ігор (2000 року).

1985-го Афіна Онассіс, внучка і спадкоємниця фінансового магната Арістотеля Онассіса, наймолодша міліардерша у світі.

Вона володіє банківськими вкладами на суму 8 млрд. доларрів, островом Скорпіос в Егейському морі, 11 танкерами, капіталовкладеннями у 90 великих компаній, 33 т. золота, квартирами в Парижі, Лондоні й Нью-Йорку, колекцією картин імпресіоністів. Афіна Онассіс освіти не має, та не знає грецької мови Розмовляє французькою, шведською та англійською.
4 роки тому Афіна одружилася з 32-річним бразильським олімпійським чемпіоном із верхової їзди Альваро Альфонсо де Міранда. Нині грецька мільярдерка виставила на продаж фамільний острів Скорпіос у Середземному морі. Назвала ціну — 110 млн євро..А в 2006 році виторгувала $18,5 млн за квартиру своєї матері в центрі Парижа, де провела дитинство. Тепер вирішила позбутися фінансового тягаря: за острів щороку треба платити 1,5 млн євро податків. Хоча в заповіті Аристотеля чітко написано, що острів продавати не можна. Якщо нащадки не зможуть його утримувати, Скoрпіос перейде у власність авіакомпанії ”Онассіс Олімпік Аерлайнс”.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: